VIDEO Spurs na pôde obhajcu potiahol Murray, Utah s prvou prehrou v sezóne

Dejounte MurrayDejounte Murray Zdroj: SITA/AP/Jeffrey Phelps

NEW YORK - Basketbalisti San Antonia zvíťazili v zápase NBA na palubovke obhajcu titulu Milwaukee 102:93 a zastavili sériu štyroch prehier. Súčasne získali prvé víťazstvo v sezóne na pôde súpera. O triumfe Spurs rozhodla vyrovnaná hra jeho hráčov v útoku, až piati z nich, z toho dvaja z lavičky, ukončili duel s dvojciferným skóre na konte.

Silné momenty predviedol najlepší strelec Spurs v zápase Dejounte Murray, ktorý dal 16 zo svojich 23 bodov v záverečnej štvrtine. "Keď som mal loptu, darilo sa mi aj v ťažkých pozíciách. Som hrdý, ak som v základnej zostave, ale som tiež vždy pripravený, ak zo striedačky vyvolajú moje meno. Ďakujem tímu, že mi verí rovnako ako ja jemu," citovala agentúra AP Murrayho, ktorý zaznamenal aj deväť asistencií. Domácim nestačilo 28 bodov a 13 doskokov Jannisa Antetokounmpoa, ktorý sa v druhom polčase dostal do problémov s vysokým počtom faulov.

Vo Washingtone muselo duel s Bostonom rozlúsknuť až dvojnásobné predĺženie, po ktorom sa z triumfu 115:112 tešili domáci Wizards. Hostia mali svoje šance rozhodnúť duel už v riadnom hracom čase aj v prvom predĺžení, no strely Jaylena Browna (34 bodov) a Jaysona Tatuma (27 bodov) nespadli. Wizards potiahol s 36 bodmi Bradley Beal. Brown a Tatum mali po desať trojkových pokusov, nepremenili ani jeden. Celtics mali spolu 26 striel spoza oblúka a premenili len dve. "Dnes sme ukázali veľkú odolnosť. Použijem toto slovo, lebo ukazuje kto sme a kým by sme mali byť. Každý zápas potiahne niekto ďalší z hráčov," povedal tréner Wes Unseld jr. z Washingtonu, ktorý vyhral tretíkrát za sebou, celkovo už piaty duel zo šiestich a druhý v predĺžení.

V profilige už nezostal ani jeden tím bez prehry, prvú stratu zaznamenal Utah po prehre v Chicagu 99:107. Hostia síce stiahli 17-bodové manko na päť bodov, ale už sa im nepodarilo vyrovnať. Bulls potiahol s 32 bodmi DeMar DeRozan, Zach LaVine pridal 26 bodov. "Spoliehali sme sa jeden na druhého. Sme na seba nároční, keď sa nám nedarí a aj keď hráme proti tímom ako Jazz, snažíme sa ukázať maximum, čo dokážeme," uviedol DeRozan.

sumáre:
Washington Wizards - Boston Celtics 115:112 pp (25:20, 28:27, 23:26, 27:30 - 6:6, 6:3)
Najviac bodov: Beal 36, Dinwiddie a Harrell (14 doskokov) po 20 - Brown 34, Tatum 27 (15 doskokov), Richardson 18

Detroit Pistons - Orlando Magic 110:103 (25:20, 23:27, 34:26, 28:30)
Najviac bodov: Grant 22, Olynyk 18, Bey a Jackson po 13 - F. Wagner 19, Anthony 15 (10 doskokov), M. Wagner 13

New Orleans Pelicans - New York Knicks 117:123 (28:34, 31:29, 24:25, 34:35)
Najviac bodov: Valančiunas 27 (14 doskokov), Graham 17, Hart 16 - Barrett 35, Walker a Fournier po 19

Indiana Pacers - Toronto Raptors 94:97 (25:22, 22:24, 19:21, 28:30)
Najviac bodov: Sabonis 22 (14 doskokov), Holiday 16, LeVert 15 - Barnes 21 (12 doskokov), Michajľuk a VanVleet po 16

Philadelphia 76ers - Atlanta Hawks 122:94 (28:15, 32:31, 29:23, 33:25)
Najviac bodov: Harris 22 (11 doskokov), Embiid 19, Maxey 16 - Redish 16, Bogdanovič a Young po 13

Chicago Bulls - Utah Jazz 107:99 (25:24, 29:33, 25:15, 28:27)
Najviac bodov: DeRozan 32, LaVine 26, Vučevič 16 (12 doskokov) - Mitchell 30, Gobert 17 (19 doskokov), Clarskson 16

Memphis Grizzlies - Miami Heat 103:129 (22:38, 32:29, 25:35, 24:27)
Najviac bodov: Melton a Morant po 20, Bane 17 - Butler 27, Herro 22, Lowry a Robinson po 15

Milwaukee Bucks - San Antonio Spurs 93:102 (24:27, 23:18, 20:24, 26:33)
Najviac bodov: Antetokounmpo 28 (13 doskokov), Middleton 19, Allen 12 - Murray 23, White 17, Forbes 16

Minnesota Timberwolves - Denver Nuggets 91:93 (32:23, 15:20, 26:26, 18:24)
Najviac bodov: Beasley 18, Edwards (11 doskokov), Russell a Towns po 14 - Jokič 26 (19 doskokov), Morris 16, Gordon 12

Golden State Warriors - Oklahoma City Thunder 103:82 (28:20, 27:24, 27:14, 21:24)
Najviac bodov: Curry 20, Green, Poole a Wiggins po 14 - Gilgeous-Alexander 15, Dort 14, Giddey 10

Phoenix Suns - Cleveland Cavaliers 101:92 (24:31, 26:15, 28:19, 23:27)
Najviac bodov: Booker 27, Ayton 17 (12 doskokov), Paul 16 (10 asistencií) - Osman 20, Love (12 doskokov), Garland a Markkanen po 11

Viac o téme: Chicago Bulls San Antonio Spurs Utah Jazz Dejounte Murray