VIDEO Calgary s Ružičkom vyhralo ôsmy duel za sebou, Scheifele sa blysol hetrikom

Hokejisti Calgary Flames sa tešia z góluHokejisti Calgary Flames sa tešia z gólu Zdroj: SITA/AP/Jeff McIntosh/The Canadian Press

NEW YORK - Hokejisti Calgary v zostave so slovenským útočníkom Adamom Ružičkom vyhrali v zámorskej NHL ôsmy duel za sebou. Na domácom ľade zdolali Anaheim 6:2. Mark Scheifele sa piatym hetrikom v kariére výrazne podieľal na víťazstve Winnipegu nad Minnesotou 6:3.

Dvoma gólmi a asistenciou sa pod triumf Calgary podpísal švédsky útočník Elias Lindholm. Tri body s bilanciou 1+2 si pripísali aj jeho spoluhráči z elitnej formácie Matthew Tkachuk a Johnny Gaudreau. Ružička skóroval v dvoch predchádzajúcich dueloch, tentoraz mal štyri neúspešné strelecké pokusy. Odohral 10:09 min, zaznamenal mínusový bod a v prvej tretine si odsedel dvojminútový trest za faul lakťom. Na vhadzovaniach dosiahol svoje osobné maximum, keď vyhral 6 z 8 a dosiahol 75-percentnú úspešnosť.

Scheifele tromi gólmi za sebou otočil skóre v prospech Winnipegu v súboji s Minnesotou z 0:1 na 3:1. Skóroval v piatom zápase za sebou a pridal aj jednu asistenciu. Kapitán Jets Blake Wheeler si pripísal štyri asistencie. Skóre na 6:3 pre domácich spečatil do prázdnej bránky Paul Šťastný. Scheifele sa stal šiestym hráčom v histórii Jets, resp. ich predchodcov Atlanty Trashers, ktorý dosiahol čistý hetrik. Do tejto spoločnosti patrí aj slovenský útočník Marián Hossa, ktorý strelil čistý hetrik 15. januára 2008.

Hráči Floridy Panthers si upevnili pozíciu najlepšieho tímu Východnej konferencie. Na ľade Caroliny Hurricanes zvíťazili 3:2 po predĺžení a tohto súpera zdolali štvrtýkrát po sebe. Zápas mali pritom lepšie rozohraný domáci, ktorí však o tesný náskok 2:1 prišli v poslednej minúte riadneho hracieho času, keď vyrovnal Sam Reinhart. Predĺženie trvalo iba 16 sekúnd, keďže obranca Aaron Ekblad sa dostal do úniku a 11. gólom v sezóne rozhodol o 33. víťazstve "panterov" v sezóne.

Eichel debutoval v drese Vegas

Americký útočník Jack Eichel debutoval v drese Vegas Golden Knights. Zápas proti Coloradu Avalanche bol pre neho prvý od novembrového prestupu z Buffala a následnej operácie medzistavcovej platničky. Druhý hráč draftu 2015 strávil v Sabres celú doterajšiu kariéru, no klub mu nedovolil podstúpiť unikátnu operáciu a preferoval tradičnejší spôsob liečby. Eichel napokon zamieril do Vegas v rámci výmeny za dvoch hráčov a dva výbery v drafte. V novom pôsobisku sa uviedol dvomi vylúčeniami na 2 minúty, na ľade strávil 17:24 min.

V drese "zlatých rytierov" naopak nenastúpil kanadský útočník Mark Stone, ktorý pre problémy s chrbtom pribudol na listinu dlhodobo zranených hráčov. Brankár Avalanche Darcy Kuemper zmaril všetkých 29 striel domácich a pripísal si 3. čisté konto v sezóne a 23. v kariére.

Winnipeg Jets - Minnesota Wild 6:3 (0:1, 2:0, 4:2)
Goly: 32. Scheifele (Wheeler), 40. Scheifele (Morissey, Wheeler), 42. Scheifele (Wheeler, Dillon), 43. Perfetti (Schmidt, Stanley), 51. Connor (Perfetti), 58. Šťastný (Wheeler, Scheifele) - 11. Eriksson (Sprugeon, Brodin), 35. Zuccarello (Kaprizov, Hartman), 37. Kulikov (Kaprizov, Zuccarello). Brankári: Hellebuyck - Talbot, strely na bránku: 31:36, 12.527 divákov.

Carolina Hurricanes - Florida Panthers 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 20. Teraväinen (Aho, Slavin), 44. DeAngelo (Staal, Niederreiter) - 44. Barkov (Huberdeau, Ekblad), 60. Reinhart (Hornqvist, Weegar), 61. Ekblad (Huberdeau, Barkov). Brankári: Andersen - Bobrovskij, strely na bránku: 18:31, 16.986 divákov

Calgary Flames - Anaheim Ducks 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Góly: 6. Dubé (Andersson, Monahan), 13. Lindholm (Tkachuk, Andersson), 24. Lindholm (Andersson, Gaudreau), 25. Tkachuk (Gaudreau, Lewis), 57. Gaudreau (Lindholm, Tkachuk), 58. Mangiapane (Dubé, Monahan) - 22. Milano (Lundeström, Fowler), 45. Lundeström. Brankári: Markström - Gibson (39. Stolarz), strely na bránku: 43:28, 9639 divákov.

Vegas Golden Knights - Colorado Avalanche 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 41. Landeskog (Makar, D. Toews), 56. Rantanen (Johnson, MacKinnon). Brankári: Brossoit - Kuemper, strely na bránku: 29:25, 18.209 divákov.

Viac o téme: Winnipeg Jets Minnesota Wild Anaheim Ducks Calgary Flames Mark Scheifele Adam Ružička