Mal len štyri mesiace: Rovanperä napodobnil otca a vyhral Rely Švédska

Fínsky automobilový jazdec Kalle Rovanperä sa stal v nedeľu víťazom Rely ŠvédskaFínsky automobilový jazdec Kalle Rovanperä sa stal v nedeľu víťazom Rely Švédska Zdroj: SITA/AP/Micke Fransson/TT

UMEA - Fínsky automobilový jazdec Kalle Rovanperä sa stal v nedeľu víťazom Rely Švédska. Po druhom podujatí seriálu majstrovstiev sveta WRC vedie aj v celkovom poradí.

Jazdec tímu Toyota mal v cieli náskok 22 sekúnd pred Belgičanom Thierrym Neuvilleom s vozom Hyundai, tretí skončil ďalší Fín na Toyote Esapekka Lappi s mankom 30,6 s.

Dvadsaťjedenročný Rovanperä napodobnil svojho otca Harriho, ktorý svoj jediný úspech v seriáli WRC zaznamenal práve na Rely Švédska vo februári 2001, keď mal Kalle štyri mesiace. "Veľmi ma tento triumf potešil. Nemyslel som si, že môžeme byť s tímom až takí dobrí. Auto fungovalo perfektne celú dobu, mohol som sa cítiť sebavedomo," povedal Rovanperä podľa agentúry AFP.

Rely Švédska - seriál MS WRC: 1. Kalle Rovanperä (Fin.) Toyota 2:10:44,9 hod, 2. Thierry Neuville (Belg.) Hyundai +22 s, 3. Esapekka Lappi (Fin.) Toyota +30,6, 4. Takamoto Kacuta (Jap.) Toyota +2:19,4 min, 5. Gus Greensmith (V. Brit.) Ford +3:20,4, 6. Oliver Solberg (Švéd.) Hyundai +5:39,4.

Poradie MS (po 2 z 13 pretekov): 1. Rovanperä 46, 2. Neuville 32, 3. Sebastien Loeb (Fr.) Ford 27

Viac o téme: Kalle Rovanperä Rely Švédska
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy