VIDEO Lobotkov Neapol triumfoval na pôde Rangers, víťazne aj PSG a Real Madrid

Matteo Politano sa teší so spoluhráčmi po strelení góluMatteo Politano sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu Zdroj: TASR/AP/Scott Heppell

GLASGOW - Futbalisti SSC Neapol v základe so Stanislavom Lobotkom triumfovali v stredajšom zápase Ligy majstrov na pôde glasgowského Rangers 3:0. V zápase G-skupiny remizovala Kodaň s Denisom Vavrom s FC Sevilla 0:0.

Prekvapenie sa rodilo v H-skupine, kde domáca Maccabi Haifa po vyrovnanom priebehu udrela v 24. minúte a išla do vedenia nad Parížom Saint-Germain. Po presnom centri z pravej strany sa presadil Tjaronn Chery.

Hostia s kompletným útočným záprahom Lionel Messi, Kylian Mbappé a Neymar však potom zapli na vyššie obrátky a ešte pred prestávkou vyrovnali. Po Mbappého zrazenom centri upratal loptu do siete Messi a v druhom polčase otočili skóre Mbappé a Neymar.

Lionel Messi sa usmieva Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Ariel Schalit

V druhom skupinovom zápase viedol Juventus doma nad Benficou už od 4. minúty po zásahu Arkadiusza Milika, ale hostia do polčasu vyrovnali penaltou Joaa Maria a po zmene strán im zariadil tri body David Neres.

Stretnutie A-skupiny medzi Rangers a Neapolom preložili z utorka o 24 hodín z dôvodu obmedzených policajných kapacít po úmrtí britskej kráľovnej Alžbety II. Na zápas nemali prístup fanúšikovia hostí a v záujme fair play sa ani priaznivci Rangers nedostanú na duel v Neapole.

V úvode mohli ísť do vedenia oba tímy, no domáci Alfredo Morelos zblízka minul a Piotr Zielinski mieril taktiež tesne vedľa. Potom sa zaskveli obaja brankári a hlavne hosťujúci Alex Meret, ktorý chytil aj ďalšiu veľkú šancu Morelosa.

Elif Elmas v súboji Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Scott Heppell

Veľké veci sa diali po zmene strán. James Sands v 56. minúte dostal po faule na Giovanniho Simeoneho druhú žltú karte a hostia kopali jedenástku. Tú nepremenil Zielinski, ale z dorážky sa presadil Matteo Politano.

Zaúradoval však VAR a rozhodca nechal opakovať pokutový kop. Zielinski proti Allanovi McGregorovi neuspel ani druhýkrát. To však nebolo všetko, keďže v 67. minúte zahral rukou Borna Barišič a z tretej penalty už otvoril skóre Politano. Výhru hostí poistili v 85. minúte Giacomo Raspadori a v nadstavenom čase Tanguy Ndombele.

Chelsea získala len bod

Chelsea len remizovala so Salzburgom 1:1. Domáci Londýnčania mali veľkú prevahu, v prvom polčase ju nevyužili, no hneď po zmene strán ich poslal do vedenia Raheem Sterling. V 75. minúte však vyrovnal Noah Okafor a pokazil tak premiéru nového trénera domácich Grahama Pottera. Chelsea je s bodom na poslednom mieste tabuľky. Duel rozhodovali Slováci Ivan Kružliak na čiarach s Branislavom Hancom a Jánom Pozorom.

Kai Havertz pri lopte Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Leila Coker

Real uspešný aj bez Benzemu

V F-skupine nastúpil Real Madrid proti Lipsku bez svojho kanoniera Karima Benzemu a na ihrisku to bolo cítiť. Domáci vo vyrovnanom súboji nevystrelil na bránku dlhých 70 minút a hostia ich mohli trikrát potrestať, no Christopherovi Nkunkuovi vždy chýbal kúsok ku gólu. Real nakoniec duel zvládol, v 80. minúte skóčoval Federico Valverde a v nadstavenom čase pridal poistku Marco Asencio.

Federico Valverde oslavuje gól Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

A-skupina:

Glasgow Rangers - SSC Neapol 0:3 (0:0) - preložené z utorka
Góly: 68. Politano (z 11m), 85. Raspadori, 90.+1 Ndombele, ČK: 56. Sands (Rangers), rozhodoval: Lahoz (Šp.)
/S. Lobotka (Neapol) hral od začiatku/

E-skupina:

FC Chelsea - Red Bull Salzburg 1:1 (0:0)
Góly: 48. Sterling - 75. Okafor
rozhodovali: Ivan KRUŽLIAK - Branislav HANCKO, Ján POZOR - štvrtý: Peter KRÁĽOVIČ (všetci SR)

AC Miláno - Dinamo Záhreb 3:1 (1:0)
Góly: 45. Giroud (z 11 m), 47. Saelemaekers, 77. Pobega - 56. Oršič, rozhodoval: Gil Manzano (Šp.)