VIDEO Gól z bufetu? Diváci len čumeli, čo vyviedol David Pastrňák

Český hokejista David Pastrňák oslavuje gólČeský hokejista David Pastrňák oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Adam Hunger

NEW YORK - Český hokejista David Pastrňák pomohol ôsmym gólom v sezóne k výhre Bostonu 5:2 nad New York Rangers.

Pastrňák v Madison Square Garden otvoril skóre zápasu. V 13. minúte získal puk v obrannom pásme, zaviezol ho až pred bránku Rangers a bekhendovým pokusom z ostrého uhla prekvapil brankára Igora Šesťorkina.

Český kanonier sa zapísal do štatistík šiestykrát za sebou a s 19 bodmi zostal tretím najproduktívnejším hráčom NHL.

Zápas sa lámal v tretej tretine, ktorú Bruins vyhrali jednoznačne 4:1 a rozhodli o siedmom víťazstve za sebou. Upokojujúci gól na 4:2 v 51. minúte pripravil Pavel Zacha, ktorý v prečíslení tri na dva prichystal ideálnu pozíciu pre Jakea DeBruska.

Boston vyhral desať z 11 úvodných duelov a zažíva najlepší vstup do sezóny v klubovej histórii. S 20 bodmi sú Bruins na čele Východnej konferencie. "Všetci si hokej náramne užívame. Monty (tréner Jim Montgomery) vytvoril v kabíne príjemné prostredie a nakazil nás dobrou náladou. Hrať teraz za Boston je naozaj paráda," pochvaľoval si strelec víťazného gólu Trent Frederic.

"Je naozaj neuveriteľné, akým spôsobom tento tím drží pri sebe. Ťaháme za jeden koniec a vzájomná dôvera z nás robí lepších hráčov," povedal Nick Foligno.

Slovenský brankár Jaroslav Halák sedel na lavičke Rangers.

Viac o téme: New York Rangers Boston Bruins David Pastrňák Igor Šešťorkin