Na postup to nestačilo: Tamara Mesíková skončila v prvom kole

Slovenská skokanka na lyžiach Tamara MesíkováSlovenská skokanka na lyžiach Tamara Mesíková Zdroj: Profimedia

WISLA - Slovenská reprezentantka v skokoch na lyžiach Tamara Mesíková nepostúpila na úvodnom podujatí Svetového pohára v poľskej Wisle do druhého kola.

V sobotnej súťaži skočila v 1. kole 94,5 metra a obsadila 35. miesto. Prvý triumf v sezóne si vybojovala Nórka Silje Opsethová, ktorá skočila 123 a 127 metrov.

Iba 16-ročná Slovenka sa prebojovala do hlavnej súťaže v piatkovej kvalifikácii, keď obsadila 36. miesto.

skoky na lyžiach SP: 1. Silje Opsethová (Nór.) 251,5 b (123 + 127 m), 2. Marita Kramerová 244,2 (121,5 + 125), 3. Eva Pinkelnigová (obe Rak.) 243,1 (125,5 + 126,5) ... Tamara MESÍKOVÁ (SR) nepostúpila do 2. kola

Viac o téme: Skoky na lyžiach Tamara Mesíková