Dostal špeciálnu výnimku: Pilot formuly absolvoval preteky s mobilom v kokpite

Austrálsky pilot F3 Christian Mansell Austrálsky pilot F3 Christian Mansell Zdroj: Profimedia

SACHIR - Osemnásťročný austrálsky pilot Christian Mansell absolvoval preteky série formuly 3 v Bahrajne s mobilným telefónom v kokpite. Vedenie pretekov dalo jazdcovi, ktorý má cukrovku 1. typu, výnimku zo zdravotných dôvodov.

Telefón upevnený v monoposte mimo dosahu jazdca umožnil Mansellovmu koučovi monitorovať v reálnom čase hodnoty cukru v krvi prostredníctvom implantovaného zariadenia pripojeného k mobilnej aplikácii bezdrôtovou technológiou bluetooth. Podobným spôsobom si stráži hladinu cukru napríklad česká skeletonistka Anna Fernstädtová.

Pretekoví komisári F3 uviedli, že Mansell je dostatočne fit na to, aby mohol pretekať, a nie je pravdepodobné, že by ho postihol nejaký zdravotný problém. "Je ale rozumné povoliť mu monitorovací systém, na ktorý je zvyknutý," odôvodnili udelenie výnimky.

Pravidlá formuly 3 zakazujú použitie bezdrôtových zariadení vo vozidle okrem tých, ktoré povoľuje federácia FIA. Výnimka pre Mansella zatiaľ platila len pre Bahrajn, kde obsadil dve trináste miesta.

Viac o téme: Formula 3 Christian Mansell
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy