Żużel štartuje v Žarnovici!

Martinovi Vaculíkovi minulý rok držala palce priamo na štadióne aj jeho manželka Kristína Turjanová so synčekom MarkomMartinovi Vaculíkovi minulý rok držala palce priamo na štadióne aj jeho manželka Kristína Turjanová so synčekom Markom Zdroj: Martin Mesiarik

Speedway, Żużel, Bahnsport, Salakmotor, Plochá dráha vo svete má tento šport svoje atypické názvy. No jednu vec má spoločnú! Medzi najlepších v tejto disciplíne patrí náš Martin Vaculík manžel Kristíny Turjanovej.

Jeho manželku, herečku pôsobiacu v známych slovenských seriáloch poznajú oveľa viac na Slovensku, ale Martin svojimi výkonmi na plochej dráhe sa preslávil u našich severných susedov v Poľsku, kde je plochá dráha jedným z top športov, tak ako u nás hokej a futbal.

Vo svojom nabitom programe si párkrát do roka nájde Martin Vaculík čas a príde do svojej rodnej Žarnovice na plochú dráhu alebo ako sa to povie v Poľsku na Żużel, čím urobí domácim fanúšikom nesmiernu radosť. A jeden z tých dátumov bude už 2. apríl.

Martin Vaculík v akcii. Galéria fotiek (11) Zdroj: Martin Mesiarik

V Medzinárodných majstrovstvách Slovenska bude Martin obhajovať titul z minulého roka, no konkurenciu bude mať silnú. Okrem najlepších jazdcov z Fínska, Česka sa môžu tešiť diváci aj mladého dravého Američana, Švédov, Poliakov a iných jazdcov z ďalších krajín.

Finálová jazda Majstrovstiev Slovenska Galéria fotiek (11) Zdroj: Martin Mesiarik

Tento šport patrí medzi tie adrenalínové a aj nebezpečné, keďže motorky dosahujú rýchlosť na ovále 120 km/hod a nemajú brzdy. V tejto rýchlosti vchádzajú do zákruty, kde sa dostávajú do šmyku. Zrýchlenie pri štarte majú ako monoposty F1 z 0 na 100 km/hod. okolo 2 sekúnd. A toto všetko vidia diváci, ako keby to mali na dlani priamo na štadióne.

Jazdci vchádzajú do zákruty Galéria fotiek (11) Zdroj: Martin Mesiarik
Štart a cieľ je Galéria fotiek (11) Zdroj: Martin Mesiarik

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska začínajú 2.4.2023 (nedeľa) o 15.00 hod na jedinom plochodrážnom štadióne na Slovensku v Žarnovici. Kúpte si už teraz lístok cez predpredaj.sk.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Tlačová správa
  • PR článok
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy