Krutá facka tesne pred štartom MS: Slovensko prišlo o elitného hráča!

Martin Gernát počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie v BratislaveMartin Gernát počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie v Bratislave Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Obranca Martin Gernát nebude slovenskej hokejovej reprezentácii k dispozícii na MS v Rige a Tampere. Z účasti na šampionáte ho vyradilo zranenie brušného svalstva. V kádri ho nahradí Adam Jánošík, informoval Slovenský zväz ľadového hokeja.

Gernát zo švajčiarskeho HC Lausanne sa zranil minulý týždeň v prvom prípravnom zápase Slovenska s Rakúskom v Kapfenbergu po náraze do otvorených dvierok na striedačke súpera. Aj keď pôvodne vyšetrenie nepreukázalo komplikované poranenie, situácia sa zmenila.

"Opätovné vyšetrenie odhalilo, že po tréningovej záťaži prišlo k natrhnutiu brušného svalstva. Takéto zranenie mu neumožňuje štart na majstrovstvách sveta," vysvetlil tímový lekár Pavol Lauko pre portál hockeyslovakia.sk.

Tridsaťročný Jánošík z tímu českého extraligistu BK Mladá Boleslav pôvodne vypadol z kádra v príprave pred MS ešte začiatkom mája. S 96 štartmi v najcennejšom drese bude na šampionáte patriť medzi najskúsenejších hráčov vo výbere Craiga Ramsayho. Slovenská reprezentácia odštartuje MS v piatok 12. mája zápasom proti Českej republike.

Viac o téme: Slovensko Martin Gernát MS v hokeji
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy