Prvý cieľ splnený: Slováci sa na MS dostali medzi najlepších

Slovenský footgolfový reprezentant Tomáš Bartko Slovenský footgolfový reprezentant Tomáš Bartko Zdroj: TASR/Miro Pochyba

ORLANDO - Slovenskí reprezentanti vo footgolfe majú za sebou prvý hrací deň na MS vo footgolfe v americkom Orlande. Do bojov v prvom kole jednotlivcov zasiahli všetci hráči. Slovensko na šampionáte reprezentuje 32-členná výprava, MS sa konajú do 6. júna.

V mužskej kategórii hrá na troch rôznych ihriskách osemnásť slovenských footgolfistov. Najlepším spomedzi Slovákov po prvom dni bol Andrej Ivan s počtom kopov 64 (8 pod par), za ktorým nasledovali Ján Kozák ml. a Cyril Dolinský (obaja 66 - 4 pod par).

Šestica Ján Kozák, Tomáš Bartko, Andrej Ivan, Josef Němec, Michal Dian a Matúš Vido zároveň bojovala o nasadenie slovenského tímu do skupinovej fázy najlepších 24 tímov z 30 zúčastnených.

Slováci napokon skončili na 6. mieste, v skupine sa stretnú s Maďarskom, Talianskom a Luxemburskom, s ktorými sa už v stretli v tímovej súťaži na majstrovstvách Európy 2019 a 2021.

Medzi ženami sa najlepšie darilo Lucii Čermákovej, ktorá je po prvom dni s výsledkom 70 kopov (2 pod par) na treťom mieste. V tímovej súťaži zasiahnu Slovenky do boja v stredu zo 6. miesta, narazia na Anglicko.

Viac o téme: Ján Kozák Slovensko Michal Dian Tomáš Bartko Andrej Ivan Josef Němec Matúš Vido Lucia Čermáková
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy