Zostane Petržalka v Senci celú jeseň?

BRATISLAVA - MFK Petržalka odohrala úvodný zápas nového ligového ročníka v Národnom tréningovom centre v Senci. Prvé správy o nútenom sťahovaní pre plánovanú rekonštrukciu štadióna na Pasienkoch hovorili, že ich azyl pri Slnečných jazerách bude trvať do konca augusta. Posledný majstrovský zápas v Senci mali odohrať so Žilinou v sobotu 22. augusta.

V septembri by sa zverenci hlavného trénera Michala Hippa mali vrátiť späť na Pasienky, na ktorých hrávali v uplynulej sezóne. Podľa informácií z kuchyne MFK Petržalka však v seneckom azyle môžu zostať aj v septembri."Funkcionári Petržalky pre súťažný ročník Corgoň ligy 2009/2010 nahlásili na Úniu ligových klubov dva štadióny, na ktorých budú hrať svoje majstrovské stretnutia. Okrem Pasienkov ich domácim ihriskom je aj štadión NTC SFZ v Senci. Takže v Senci môžu pokojne hrať celú jesennú časť Corgoň ligy, respektíve aj celý súťažný ročník. Len musia kompetentným orgánom SFZ včas oznámiť dejisko zápasu," povedal riaditeľ ÚLK Dušan Keketi.

 

Generálny manažér MFK Petržalka Petr Kašpar na tieto informácie reagoval, že ak sa plánovaná rekonštrukcia bratislavských Pasienkov dokončí do začiatku septembra, MFK bude od 9. kola pôsobiť na štadióne Interu Bratislava.

 

"Modernizácia Pasienkov prebieha podľa plánu. Najskôr sme na Interi rekonštruovali hráčske kabíny a sociálne zariadenia, po nich prišiel na rad trávnik, ktorý je už hotový a konečne bude vyhrievaný. Vďaka novej technológii sme nemuseli odstraňovať starý trávnik a naťahovať nový, lebo firma, ktorá nám vyhrievanie robila, zaviedla pod trávnik káblový systém, ktoré ho bude v zime vyhrievať. V poslednej etape chceme zmodernizovať aj tribúny tohto futbalového štadióna," vysvetlil P. Kašpar aktuálny stav prác na Pasienkoch.

 

Podľa funkcionára Petržalky všetky technologické postupy pri modernizácii štadióna idú podľa stanoveného plánu. Preto P. Kašpar verí, že sa zo Senca do Bratislavy vrátia najneskôr koncom septembra, keď v 11. kole privítajú doma corgoňligového nováčika zo Senice.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SFZ

DISKUSIA