Petržalka vyhrala nad favorizovanou Žilinou 1:0

Juraj Chupač z MŠK Žilina a Jaroslav Hílek z MFK Petržalka (vľavo vo výskoku) v akcii pred bránou PetržalkyJuraj Chupač z MŠK Žilina a Jaroslav Hílek z MFK Petržalka (vľavo vo výskoku) v akcii pred bránou Petržalky Zdroj: SITA

SENEC - Zatiaľ nezdolaná Žilina hrala v prvom polčase na ihrisku v Senci proti Petržalčanom zakríknuto, nevytvorila si žiadne vyložené gólové príležitosti. I keď hostia skórovali, gól padol do ich vlastnej siete.

Senčania zahrávali v 11. min rohový kop a obranca MŠK Cimakuridze hlavou usmernil loptu za chrbát vlastného brankára Perniša - 1:0. V 33. min mohli Petržalčania zvýšiť svoj náskok, keď Hodek išiel sám zoči-voči Pernišovi, ale trafil iba jeho nohy. Vážnejšie ohrozili bránku Žilinčania až v 44. min. David Kobylík zahrával priamy kop, ale jeho strela mierila len vedľa Jenčovej bránky.

Do druhého polčasu nastúpili hráči spod Dubňa aktívnejšie, vytvárali si gólové príležitosti. Hneď v úvode druhej časti hry Kobylíkov center našiel hlavu Oravca, jeho pokus však Jenčo kryl. Niekoľkokrát sa do šance dostal aj Lietava, ale jeho strely mierili len do bočnej siete domácej bránky. Jenča sa pokúšal ohroziť aj Oravec, no v 70. min v tesnej blízkosti petržalskej bránky mu zabránil skórovať Konečný, ktorý vykopol loptu na roh.

V 82. min Oravcovu prudkú strelu z 25 m vyrazil opäť pozorný Jenčo. Následne sa k slovu dostali aj futbalisti Petržalky, Fodrek ani Johancsik však nedokázali prekonať Dúbravku. Napriek tomu sa MFK tešil z jednogólového víťazstva, čím vymazal nulu na konte prehier úradujúceho vicemajstra.

Michal Hipp, tréner Petržalky: "Stále sa trápime s koncovkou, paradoxne sme nedali gól, ale vyhrali sme. Pred zápasom sme registrovali dobrú športovú formu súpera, napriek tomu sme si dali za cieľ pokúsiť sa bodovať. Rešpektovali sme silu súpera. Keď sme sa chceli presadiť, chlapcom som povedal, kde by sme mohli byť úspešní. V druhom polčase súper prestriedal, dostali sme sa pod veľký tlak, ale chlapci po bojovnom výkone víťazstvo udržali."

Pavel Hapal, tréner Žiliny: "Som sklamaný z prvej ligovej prehry. V prvom polčase nám trochu robil problém silný vietor, mali sme síce územnú prevahu, ale keď sme súpera dostali pod tlak, nedokázali sme streliť gól. Chýbala nám presnosť pri zakončovaní vypracovaných gólových príležitostí. Verím, že chlapci majú charakter a sú mentálne silní, že táto prehra nezanechá stopy pred pohárovou odvetou s Partizanom Belehrad."

MFK Petržalka - MŠK Žilina 1:0 (1:0) - hralo sa v NTC SFZ v Senci
Gól: 11. Cimakuridze (vlastný), ŽK: 42. Guédé, 70. Maroši - 42. D. Perniš, 44. Kvesič, 60. Rilke, 67. Lietava, ČK: 87. Chupáč (Žilina) po 2. ŽK, rozhodovali: Kráľovič - Cuninka, Čiernik, 1025 divákov

Zostavy:

Petržalka: Jenčo - Čikoš, Burák, R. Konečný, Staško - Majtán, Hílek, Guédé, Tomčák - Hodek (83. Johancsik), Maroši (78. Fodrek)
Žilina: D. Perniš (46. Dúbravka) - Cimakuridze, Chupáč, Piaček, Kvesič - Žilák (46. T. Oravec), Babatounde Bello, Ľ. Guldan, D. Kobylík - Rilke (66. Patrik Mráz), Lietava