Žilina zdolala D.Stredu najtesnejším výsledkom

Kapitán Žiliny Róbert JežKapitán Žiliny Róbert Jež Zdroj: SITA

ŽILINA -Prvá výraznejšia šanca zápasu sa rodila v 7. minúte, keď si útočník Žiliny Rilke výborne nabehol na dlhú loptu za obranu Dunajskej Stredy.

Brankár Novota mu však zmenšil strelecký uhol a defenzíva DAC sa stihla vrátiť, následne z protiútoku pohrozili hostia: Hassan obišiel Cimakuridzeho a poslal nebezpečný center pred brankára Dúbravku, ktorý loptu len jemne pohladil a Koejoe mohol zakončovať hlavou do takmer prázdnej bránky, pod tlakom obrany MŠK však svoju šancu nezvládol.

V 16. minúte stretnutia dostali hostia po Pečalkovom faule na Nkenda k dispozícii priamy kop z približne 25-metrov, sám faulovaný si postavil loptu a parádnou strelou škrtol brvno bránky prizerajúceho sa Dúbravku. V 31. minúte opäť mohli vyhrávať hostia, Speranza na pravej strane pripravil pozícii pre Nkenda a kamerunský legionár v drese DAC peknou strelou natiahol Dúbravku, ktorého opäť zachránila iba žrď. Tretia pečiatka na konštrukciu žilinskej brány niesla menovku Markusa Seelausa, stredopoliar DAC pálil spoza šestnástky a rozhodne vedel, čo robí.

Po faule na Kobylíka mali štandardku v 39. minúte Žilinčania, Ježov center najprv dopadol na hlavu Guldana, lenže defenzíva hostí loptu dostala vonku zo šestnástky, odkiaľ prišla tvrdá strela Leitnera. Novota sa zapotil, ale bez väčších problémov to napokon zvládol. Po zaujímavom prvom polčase diváci pod Dubňom gól nevideli.

Bezprostredne po prestávke sršali aktivitou predovšetkým domáci, ktorý svoje útoky smerovali najmä na rýchlonohého Rilkeho. V 52. minúte upútal pozornosť aj ďalekonosný pokus kapitána MŠK Róberta Ježa, ale Novota nemusel zasahovať. Horelo však pred ním o tri minúty po centri Kobylíka, keď sa do hlavičky tlačil Rilke, po vzájomnom strete to Novota neustál, takmer inkasoval, a keďže faul avizoval príliš ostro, uvidel žltú kartu.

V 57. minúte nastal pod Dubňom chaos a piskot, keď ostal na zemi ležať hosťujúci Seelaus, Leitner neodkopol loptu za čiaru, čo sa hosťom vôbec nepáčilo a hosťujúca lavička si to so žilinským ľavým bekom aj pikantne vysvetlila. Po tom všetkom videl žltú kartu ten, pre ktorého prišli na trávnik nosidlá, Seelaus chcel totiž z ihriska odísť po vlastných, no rozhodca bol proti.

Zápis do kolónky gólov prišiel až v 70. minúte zápasu, keď striedajúci Zlatkovič vysunul Ježa a žilinský kapitán svoju šancu pred Novotom chladnokrvne premenil - 1:0. Žilinčania po góle prepli na konzervatívnejší režim a snažili sa kontrolovať ostávajúce minúty zápasu. Hráči Dunajskej Stredy sa už nedokázali presadzovať tak, ako v prvom polčase a pomaly sa začal rysovať aj víťaz. Do konca stretnutia sa už pod Dubňom nič zaujímavé neudialo, a tak si tri body zo zápasu odniesli domáci futbalisti.

MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 1:0 (0:0)
Gól: 70. Jež. Rozhodoval: Chmura, ŽK: Majus, Koejoe, Novota, Nikolič, Seelaus (všetci Dunajská Streda), 3159 divákov

Zostavy a striedania:
Žilina: Dúbravka - Cimakuridze, Piaček, Pečalka, Leitner - Guldan - Kobylík (77. Žilák), Jež, Vyskočil (64. Zlatkovič) - Rilke (87.Bello), Lietava
Dunajská Streda: Novota - Helísek, Nikolič, Majus, Kazlauskas - Seelaus (82. Ateme), Speranza, Boya, Hassan - Koejoe (67. Bognár), Nkendo

Pavel Hapal, tréner Žiliny: "Bolo to veľmi zaujímavé stretnutie. Viac som spokojný s výsledkom, ako s predvedenou hrou, i keď to už bol úplne iný výkon z našej strany ako na Slovane. V prvom polčase nás súper trochu potrápil, ale napokon v druhom dejstve sme využili aspoň jednu z našich príležitostí. Dunajská Streda podala solídny výkon, my sme chceli rozhodnúť o zápase už skôr, ale súper spočiatku veľmi dobre bránil."

Kurt Garger, tréner DAC: "Videli sme veľmi dobrý zápas. V prvom polčase sme nastrelili tri žrde. Proti Žiline sme odohrali dobrý zápas, žiaľ s nešťastným koncom. Po prestávke prišlo to, čo malo prísť. Peknú akciu Žilinčanov zakončil gólom ich kapitán a my sme už vôbec nemali príležitosti na nejaký gól. So svojím mužstvom som spokojný, nie však s výsledkom."

• Zdroj: TASR, SITA