Kuzmov gól rozhodol o víťazstve B.Bystrice

Banskobystrický záložník Marek Kuzma sa teší zo svojho gólu do žilinskej brányBanskobystrický záložník Marek Kuzma sa teší zo svojho gólu do žilinskej brány Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Žilinčania mali lepší úvod, no svoju aktivitu nepretavili do gólu. Domáci vyčkávali na svoju príležitosť a ujali sa vedenia v 23. minúte po chybe Adauta, ktorú využil Uškovič. Ten vnikol z pravej strany do šestnástky hostí, ideálne prihral Kuzmovi, ktorý sám pred Pernišom nezaváhal - 1:0.

Inkasovaný gól hostí utlmil a taktovku postupne prevzali banskobystrickí futbalisti. V 35. min natiahol Perniša v žilinskej bránke razantnou strelou z vyše 20 m Seye. Zaujímavé momenty sa udiali potom v závere polčasu, keď hostia mohli vyrovnať po štandardných situáciách. Najprv Leitner centroval loptu do ohňa a Guldan hlavičkoval k žrdi. Boroš iba s námahou vyrazil loptu na roh. Vzápätí sa po rohovom kope Ježa nepodarilo domácim odkopnúť loptu, dostal sa k nej Lietava, ktorý pálil presne k žrdi, no tečovaná lopta skončila vedľa bránky. Dukla odpovedala, keď najprv Pleva z uhla tvrdou a nebezpečnou strelou zamestnal Perniša, a potom po rohovom kope Seye hlavičkoval v šestnástke, no hosťujúci gólman loptu chytil.

Aj v druhom polčase sa hral atraktívny futbal, Žiličania sa snažili vyrovnať, no hostia boli nebezpeční z brejkov. Šancu na vyrovnanie mal v 56. min Lietava, ktorému poslal dobrý center Jež, no útočník Žiliny mieril tesne vedľa pravej žrde. O minútu neskôr sa dostal do dobrej príležitosti Oravec, no pokazil rozhodujúcu prihrávku nabiehajúcemu Lietavovi, ktorý mohol skórovať do prázdnej bránky. Potom prišla nebezpečná kontra domácej Dukly, keď Kuzmovu strelu odvracal na bránkovej čiare Leitner. "Vojaci" síce už neskórovali, ale do soboty vedúci tím Corgoň ligy obrali o tri body.

Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:0 (1:0)
Gól: 23. M. Kuzma, ŽK: 13. Hučko, 30. Pleva, 90.+ Boroš - 90. Leitner, rozhodovali: Trutz - Csabay, Ružbarský, 3108 divákov

Banská Bystrica: Boroš - Pleva, Adámik, Poljovka, Savič - M. Pančík ml., Pečovský, Seye (77. Pich), Hučko - M. Kuzma (89. Chmelík), Uškovič (64. V. Gajdoš)

MŠK Žilina: Perniš - Adauto, Pečalka, Šourek, Leitner - Vyskočil (56. T. Oravec), Ľ. Guldan, Jež, Žilák - Lietava, Rilke (79. Kobylík)

Hlasy:
Jozech Jankech (tréner B. Bystrice): "Dnes chlapci predviedli veľmi dobrý výkon, hrali s nasadením počas celého zápasu, iba v druhom polčase nás súper miestami začal prevyšovať. Vypracovali sme si však viacero dobrých príležitostí. Ak by sme aspoň jednu z nich využili, zápas by sme mohli dohrávať pokojnejšie. Proti veľmi dobrej a kvalitnej Žiline sme vyhrali a to ma teší. Chlapcom patrí poďakovanie za nasadenie, dobrý výkon a výsledok."

Pavel Hapal (tréner Žiliny): "Som sklamaný z výsledku. Do zápasu sme vstúpili dobre, ale inkasovali sme po hrubej chybe. Potom sme enormnou snahou chceli vyrovnať, ale nejde nám to vo finálnej fáze. Nedokážeme premeniť ani stopercentné šance. Tlačili sme sa dopredu, ale otvárali sme priestor súperovi. Banská Bystrica chodila do brejkov a vypracovala si vyložené šance. Myslím si, že domáci vyhrali zaslúžene."