Slovan rozdielom triedy zdolal Banskú Bystricu

Slovan Bratislava - Banská BystricaSlovan Bratislava - Banská Bystrica Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Slovan sa ujal vedenia už v 5. min stretnutia, keď domáci zužitkovali prvý rohový kop Jána Kozáka. Špílmacher \"belasých\" našiel voľného Petra Petráša, ktorý strelou bez prípravy z voleja trafil bránku hostí.

O dvanásť minút neskôr mohli zverenci Michala Hippa zvýšiť svoj náskok, ale Sylvestr, ktorý sám bežal na bránku Bystričanov, v rozhodujúcej chvíli spadol. V 19. min opäť Sylvestr neuspel v osobnom súboji s dvojicou obrancov tímu trénera Jankecha. Druhý gól pridal v 22. min pohotový Halenár, ktorý po úspešnom prieniku po pravej strane umiestnenou prízemnou strelou zvýšil na 2:0. V 43. min sa hlavička Salátu odrazila od brvna bránky hostí a gól Masaryka, ktorý padol v tej istej minúte, nebol uznaný pre postavenie mimo hry útočníka Slovana.

V druhom polčase si prvú šancu vypracovali hostia, no hlavička Seyeho preletela ponad domácu bránku. V 63. min Halenár zopakoval svoj dravý únik po pravej strane z prvého polčasu, ale na jeho polovysokú strelu bol Boroš prichystaný. Čo sa Halenárovi nepodarilo v tomto okamihu, dokázal o tri minúty neskôr, keď presnou umiestnenou strelou k vzdialenejšej žrdi úspešne zakončil akciu po osi Kozák - Masaryk - Halenár. V 69. min Uškovičová strela spoza pokutového územia iba tesne minula bránku Putnockého. O desať minút neskôr brankár Slovana pohotovo zasiahol pred nabiehajúcim Pichom, ktorého do šance poslal Uškovič. V 80. min strela Uškoviča len tesne opäť minula bránku domácich. Dve minúty pred koncom stretnutia Plevovu krížnu prihrávku Dosoudil obetavo odvrátil na rohový kop. V nadstavenom čase mohol trojgólový náskok belasých zveľadiť ešte Ivana, ale svoju šancu úplne voľný päť metrov pred bránkou Banskobystričanov nezužitkoval, lebo vysoko prestrelil.

Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)
Góly: 5. P. Petráš, 22. a 66. Halenár, ŽK: 42. Grendel - 66. Pleva, rozhodovali: Olšiak - R. Sluk, Vindiš, 3801 divákov

Slovan: Putnocký - P. Petráš, Dobrotka, Dosoudil, Breznaník - Halenár, Saláta, J. Kozák ml. (80. Bagayoko), Grendel (70. Božič) - Masaryk, Sylvestr (85. Ivana)

Banská Bystrica: Boroš - M. Pančík ml., Adámik, Poljovka, Savič - Pečovský, T. Bruško (67. Pich), Pleva, Hučko - Seye (67. Uškovič), M. Kuzma (72. V. Gajdoš)

Michal Hipp (tréner Slovana): "V krátkom čase sme sa stretli s ďalším mužstvom z čela tabuľky. Úvod stretnutia nám nevyšiel tak, ako sme si predstavovali. Najmä prvé štyri minúty boli zlé, ale po vedúcom góle sme začali hrať o niečo lepšie. Ja som už po víťazstve nad Žilinou hovoril, že táto výhra bude mať zmysel, až keď ju potvrdíme víťazstvom nad Banskou Bystricou. Som rád, že sme iniciatívu prebrali najmä po úspešne zrealizovanej štandardnej situácii a po pekných únikoch Halenára a Sylvestra. Hráčov som nabádal k tomu, aby dostali súpera pod tlak a som spokojný, že to v ďalšej časti dodržali. Naše víťazstvo je zaslúžené. Potvrdil to najmä pekný tretí gól v podaní Halenára."

Jazef Jankech (tréner Bystrice): "Neviem, čo mám vlastne hodnotiť. Zasa sme dostali tri góly, zase sme začali zle hrať od samého začiatku. V prvom polčase sme si nevytvorili takmer žiadnu vyloženú šancu a neskôr všetko, čo sme si vyopracovali, sme aj zahodili. Dnešný výkon si musíme dôkladne rozobrať a s hráčmi pohovoriť, pretože niektorí z nich dokážu hrať oveľa lepšie ako dnes."