Slovan zrušil domácu neporaziteľnosť Nitry

Hlavička Kornela Salátu rozhodla o tesnom víťazstve majstraHlavička Kornela Salátu rozhodla o tesnom víťazstve majstra Zdroj: TASR

NITRA - Slovan sa prezentoval od úvodu dobrým defenzívnym futbalom a netradičnou farbou dresov. V 17. minúte po Kozákovom rohovom kope Saláta umiestnil loptu za Hroššov chrbát a otvoril skóre - 0:1. Nitra sa snažila o zvýšenie tempa, ale väčšina pokusov sa končila na kopačkách hosťujúcej obrany.

Slovan sa prezentoval od úvodu dobrým defenzívnym futbalom, darilo sa mu kaziť nitrianske útoky. V 17. minúte po Kozákovom rohovom kope Saláta umiestnil loptu za Hroššov chrbát a otvoril skóre - 0:1. Nitra sa snažila o zvýšenie tempa, ale väčšina pokusov sa končila na kopačkách hosťujúcej obrany. Hrošša potom v 31. min vyskúšal tvrdou strelou Petráš, ale domáci brankár tentokrát situáciu kontroloval. V tej istej minúte videl stopér Slovana Radek Dosoudil za hrubý faul červenú kartu. Početnú výhodu mohli Nitrania využiť v 36. minúte. Kaspřák s Kolárom predviedli skvelú akciu, Rák však v koncovke zlyhal. O minútu neskôr videl žltú kartu za hrubý faul slovanista Sylvestr a zvyšok prvého polčasu sa už dohrával v napätej atmosfére.

Po zmene strán sa Nitra dostala k slovu častejšie. Kóňa mal príležitosť vyrovnať v 59. min, avšak Slovák loptu pred Putnockého nepustil. V 67. min pálil dobre z 20 metrov Tóth, niekoľko sekúnd na to Rák sám pred brankárom belasých loptu medzi tri žrde nedostal. To, že Nitrania a najmä kanonier Rák mali v koncovke smolu, sa ukázalo v 72. min, keď sa opäť ocitol sám pred Putnockým a trafil len žŕdku. Neuspel ani dorážajúci Šimončič. V 82. min našiel centrom Ráka Hodúr, lenže skóre sa nezmenilo. O chvíľu už strieľal Kaspřák, no súperov vinkeľ minul len o pár centimetrov. Podgurážení a nervózni fanúšikovia Nitry to už nevydržali a v 84. min odpálili pyrotechniku.

FC Nitra - Slovan Bratislava 0:1 (0:1)
Gól: 17. Saláta, ŽK: 30. Kaspřák - 37. Sylvestr, ČK: 34. Dosoudil (Slovan), rozhodovali: K. Horváth - D. Hrčka, Kubačka, 4870 divákov

Nitra: Hroššo - Kaspřák, Štetina (82. Glenda), Martin Tóth, M. Áč (75. Valenta) - Kolár, Hodúr, Šimončič , T. Kóňa, Rák - R. Sloboda (45. Šimonek)

Slovan: Putnocký - P. Petráš, Dobrotka, Dosoudil, Breznaník - Halenár (77. Grendel), J. Kozák ml., Saláta, Slovák - Masaryk (36. Božič), Sylvestr (84. Gaúcho)

Ivan Galád (tréner Nitry): "Zápas by som zhrnul do dvoch častí. V prvej do vylúčenia dominoval Slovan, v druhej sme to boli my, ale nepremenili sme štandardky. Zo štyroch vyložených šancí, ktoré sme mali, sme si zaslúžili dať aspoň jeden gól."

Michal Hipp (tréner Slovana): "Ako som avizoval pred zápasom, plán aby sme rešpektovali súpera, ktorý vyhrával na nulu, sme splnili. Poviem pravdu, chceli sme dnes vyhrať. V prvej polovici sa hralo podľa našich nôt - pokryli sme si Hodúra, no zápas potom veľmi ovplyvnilo vylúčenie Dosoudila. Nitra postupne zvyšovala tlak, ale gólman Putnocký nás podržal. Tri body boli šťastné, ale sú naše."