Žilina tesne zdolala snaživú Dubnicu

Žilinčan Adauto da Silva (vľavo) v súboji o loptu s Dubničanom Petrom Šulekom (vpravo)Žilinčan Adauto da Silva (vľavo) v súboji o loptu s Dubničanom Petrom Šulekom (vpravo) Zdroj: SITA

DUBNICA - V 7. min rozhodnutie domáceho Šuleka hrať dozadu nahralo súperovi na prvú šancu. Ďurča postupne vyskúšali Lietava a po ňom aj Jež. Hlavička M. Fila ml. v 12. min bola výsledkom prvej súvislej akcie domácich.

Na jej začiatku bol Ľupták, ktorý dostal miesto v základnej zostave MFK po tom, čo do majstrovského Slovana Bratislava prestúpil Erik Grendel. V 18. min utiekol po pravej strane Obert, odignoroval Fila aj Porázika, zakončil sám, ale neúspešne. Od 20. min sa prejavovala sila favorizovanej Žiliny čoraz viac. Postupne si hosťujúci MŠK vytváral tlak, na ktorý domáci často reagovali chybami v obrane. Žilinské zakončenie však nebolo o nič lepšie ako domáca koncovka a prvý polčas sa skončil bez gólov.

V domácej zostave prišlo na začiatku druhého polčasu k vynútenej výmene. Ľuptáka pre bolesť v členku nahradil L. Zápotoka. Priebeh zápasu potvrdil ambície Žiliny získať na trávniku Dubnice tri body. Na Ďurča sa valila jedna akcia za druhou. Brankár Dubnice však kapituloval iba raz v 78. min, keď po chybe Jánošíka skóroval Lietava - 0:1. Vzápätí Ďurčo zlikvidoval šancu Lietavu, Žilinčania však boli s jednogólovým náskokom spokojní. Dubnica prekvapila snahou, vynikal Šulek, veľa dobrej roboty odviedol Porázik, dobrou náhradou za Zajaca v bránke MFK bol Ďurčo.

Futbal - Corgoň liga 2009/2010 - 9. kolo:

MFK Dubnica - MŠK Žilina 0:1 (0:0)
Gól: 78. Lietava, ŽK: 31. Pečalka (Žilina), rozhodovali: Pavlík - E. Weiss, Košecký

Zostavy:

Dubnica: Ďurčo - I. Obert, Jánošík, Nosek, Duga (88. Gorelka) - Držík - T. Zápotoka, Šulek, E. Ľupták (50. L. Zápotoka) - M. Filo ml. (69. Kiška), Porázik
Žilina: Dúbravka - Adauto, Pečalka, Šourek, Leitner - Ľ. Guldan - Jež, Patrik Mráz (60. Babatounde Bello) - Rilke (65. D. Kobylík), Vyskočil (77. Zlatkovič) - Lietava

Hlasy:
Peter Gergely (tréner MFK Dubnica): "V dobrom zápase bola Žilina futbalovejšia. Priebeh stretnutia hovoril o tom, že duel bude o jednom góle. Žiaľ, Filo svoju veľkú šancu nepremenil a hostia v rozhodujúcom momente nezaváhali. Gólu Lietavu predchádzal náš zlý odkop. Napriek všetkému by mi viac sedela remíza, bod sme si zaslúžili."

Pavel Hapal (tréner MŠK Žilina): "Spokojný som s víťazstvom, aj keď sa rodilo ťažko. Celých deväťdesiat minút sme dominovali, mali sme veľkú územnú prevahu. Nedarilo sa nám vypracovať si gólové šance, mužstvo však bolo trpezlivé, koncentrované a v rozhodujúcej chvíli sa to vyplatilo."