Slafkovský a Grigar majstrami Slovenska, Škáchová majstrovský titul neobhájila

Slovenský reprezentant Alexander Slafkovský počas finálovej jazdy v kategórii C1 na Majstrovstvách Slovenskej republiky 2023 vo vodnom slalomeSlovenský reprezentant Alexander Slafkovský počas finálovej jazdy v kategórii C1 na Majstrovstvách Slovenskej republiky 2023 vo vodnom slalome Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Vodný slalomár Alexander Slafkovský sa stal majstrom Slovenska v C1. Na národnom šampionáte v Čunove triumfoval pred druhým Markom Mirgorodským, tretí bol Matej Beňuš. David Štaffen sa stal najrýchlejším juniorom.

Medzi ženami bola najlepšia Soňa Stanovská, ktorá aj s dvoma trestnými sekundami zvíťazila pred obhajkyňou majstrovského titulu Monikou Škáchovou, tretia skončila Simona Glejteková.

V K1 získal titul strieborný olympijský medailista Jakub Grigar. Druhý skončil Filip Stanko a tretie miesto obsadil Jakub Ševčík. Obhajca titulu Martin Halčin sa nedostal do A-finále, no zvíťazil v B-finále.

Medzi kajakárkami Eliška Mintálová vyhrala s náskokom 3,45 sekundy pred Stanovskou a treťou Ivanou Chlebovou. Minuloročná majsterka Slovenska Kristína Ďurecová skončila na štvrtom mieste. Najlepšou juniorkou sa stala Petronela Ižová, ktorá skončila v A-finále šiesta. Informovala o tom Slovenská kanoistika na sociálnej sieti.

Viac o téme: Matej Beňuš Alexander Slafkovský Monika Škáchová Marko Mirgorodský Soňa Stanovská Dávid Štaffen