Slovan v derby s Petržalkou len remizoval

Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Slovan Bratislava v mestskom derby s MFK Petržalka iba remizoval 1:1.

Slovan Bratislava - MFK Petržalka 1:1 (1:1)

Góly: 45. Halenár - 33. Hodek
ŽK: 23. Dosoudil - 41. Majtán
ČK: 81. Obžera (Slovan) za faul na Johancsika
rozhodovali: Hriňák - Slyško, Chládek, 4454 divákov

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Valachovič, Dosoudil, Martins Simao (59. P. Petráš) - Obžera, Saláta, J. Kozák ml., Slovák - Halenár, Masaryk (70. Gaúcho, 79. Ivana)
Petržalka: D. Kiss - Čikoš, Burák, R. Konečný, Staško - Hílek - Majtán (72. Maroši), Guede, P. Sedlák (57. Johancsik), Tomčák (65. Klenovský) - Hodek

Stretnutie na Tehelnom poli sa tak ako všetky zápasy 6. kola Corgoň ligy začalo minútou ticha na počesť pamiatky baníkov zosnulých pri nešťastí v Handlovej a túto tragickú chvíľu si diváci pripomenuli aj veľkým transparentom na tribúne. Ako prvý z domácich hráčov pohrozil bránke Petržalky Halenár už v 4. min, ale jeho strela tesne minula Kissovu bránku. O 3 minúty Simao rozohral nepriamy kop, lopta uviazla v spleti hlavičkujúcich hráčov a Masaryk bránený obranou hostí vystrelil vysoko nad. Vzápätí sa usilovný Bagayoko dvakrát pokúšal ohroziť brankára Kissa. Najprv strelil tesne nad a jeho druhú strelu Roman Konečný odvrátil do autu. V 17. min Halenárov nevydarený pokus o strelu skončil tesne vedľa bránky Petržalky. To isté sa podarilo o minútu neskôr aj jeho kolegovi z útoku Masarykovi.

Na druhej strane v 21. min Tomčák napodobnil protihráčov zo Slovana a tiež mieril vysoko nad bránku Putnockého. V 33. min sa obranca Čikoš odhodlal k zdravému prieniku po pravej strane, jeho akcia spôsobila zmätok v obrane "belasých" a po niekoľkých pokusoch hostí Hodek zblízka poslal loptu do siete Slovana. Gól Petržalky slovanistov dosť zaskočil a vyslobodením pre nich bola až pekná strela Halenára v 45. min, ktorý z priameho kopu ukážkovo obstrelil múr a trafil tesne k žrdi bránky hostí.

Prvý potlesk v druhom polčase si vyslúžila dvojica domáci Slovák a hosťujúci D. Kiss, keď brankár Petržalky iba reflexívne vyboxoval tvrdú strelu kapitána Slovana zo šestnástich metrov. O tri minúty neskôr Hodek vyhral bežecký súboj so Simaom, ale svoje sólo poslal iba do náruče Putnockého. Vzápätí Saláta po prieniku trafil iba bočnú sieť. Ten istý hráč v 62. min hlavou poslal Obžerov center nad bránku hostí. Hrdinom tohto stretnutia mohol byť hosťujúci útočník Hodek, ktorý mal tri vyložené gólové šance, no vo všetkých prípadoch sa svojej možnosti zľakol. V 74. min po Kozákovej prihrávke zahodil prvú gólovú šancu, o desať min neskôr poslal do šance Johancsika, no jeho prízemnú strelu Gaúcho poslal tesne vedľa bránky.

Po vylúčení Obžeru mali bližšie k víťaznému gólu hostia z Petržalky, lenže Putnocký sa dvakrát vyznamenal a v 86. min chytil Guedemu prudkú prízemnú strelu z bezprostrednej blízkosti. V nadstavenom čase domáci Saláta ani z dvoch krokov netrafil hlavou bránku Petržalky. Aj preto sa bratislavské derby skončilo prekvapujúco deľbou bodov.

Dušan Uhrin, tréner Slovana: "Pod dojmom blížiacheo sa zápasu v európskom pohári s Ajaxom nastúpili naši hráči nekoncentrovane, súpera neôdovodnene podcenili a potom to nemôže inak dopadnúť, len tak, ako sme vo všetci videli. Musím priznať, že ani jeden z našich hráčov sa neprilbížil k výkonu, na ktorý má."

Michal Hipp, tréner Petržalky:
"Opäť sa ukázalo, že derby nemá favorita. Myslím si, že tentoraz súper vedel o nás oveľa menej, ako my o ňom, preto sme sa mohli lepšie pripraviť. Čakal som, že Slovan po dosiahnutí vyrovnávajúceho gólu na nás po prestávke zatlačí, ale to sa nestalo. My môžeme nakoniec len ľutovať, že sme stopercentné šance v posledných minútach zápasu nevyužili na víťazstvo."