Slovensko zachváti hokejová horúčka: Dôležité informácie o MS 2024 v Česku

Na snímke hore zľava tréner hokejistov Slovenska Craig Ramsay, asistenti Andrej Podkonický a Peter Frühauf v zápase B-skupiny Slovinsko - SlovenskoNa snímke hore zľava tréner hokejistov Slovenska Craig Ramsay, asistenti Andrej Podkonický a Peter Frühauf v zápase B-skupiny Slovinsko - Slovensko Zdroj: TASR/Martin Baumann

PRAHA/OSTRAVA - Slovenskí hokejoví reprezentanti odštartujú svoje účinkovanie na budúcoročných majstrovstvách sveta v Česku zápasom proti Nemecku.

Úvodný duel v ostravskej B-skupine odohrajú 10. mája o 16.20 h. V základnej skupine sa stretnú ešte s Kazachstanom, USA, Poľskom, Francúzskom, Lotyšskom a Švédskom.

Organizátori MS 2024 zverejnili v utorok prostredníctvom webu IIHF rozpis turnaja. Slováci otvoria súbojom s finalistami tohtoročných MS v Tampere a Rige celý šampionát, v rovnakom čase je na programe aj prvý zápas v pražskej A-skupine medzi Švajčiarskom a Nórskom.

Po dni voľna čaká ďalší duel slovenských reprezentantov v nedeľu 12. mája, keď o 12.20 nastúpia proti Kazachstanu. Následne budú mať niečo vyše 24 hodín na to, aby sa pripravili na pondelkový súboj s USA (16.20). V stredu 15. mája prvýkrát nastúpia vo večernom čase, keď sa stretnú s Poľskom, ktoré sa vracia do elitnej kategórie po postupe z A-skupiny I. divízie MS.

Slováci odohrajú o 20.20 h aj zvyšné tri skupinové stretnutia v Ostrava Aréne. Po dvoch voľných dňoch si v sobotu 18. mája zmerajú sily s Francúzskom a o deň neskôr s Lotyšskom, teda tímom, ktorý na tohtoročných MS postúpil zo skupiny na ich úkor. Skupinovú fázu zakončia v utorok 21. mája súbojom so Švédskom.

Slovákov čaká takmer domáce prostredie

Predstavitelia organizačného výboru MS 2024 už v júni potvrdili zaradenie slovenských hokejistov do základnej B-skupiny v Ostrave, kde budú mať takmer domáce prostredie. Pristúpili tak k jedinej zmene v zložení skupín, keď obhajcov titulu z Kanady poslali do hlavného mesta výmenou za reprezentáciu USA. Do Ostravy to majú "na skok" aj poľskí fanúšikovia. Ostravská aréna tak bude domovom slovenskej reprezentácie rovnako ako počas MS 2004 a 2015.

"Vďaka zloženiu ostravskej skupiny očakávame veľký príliv fanúšikov. A to nielen s ohľadom na účasť slovenského tímu, ale aj poľských hokejistov, ktorí si o postup zo skupiny zahrajú po 22 rokoch. Verím, že fanúšikovia vytvoria skvelú atmosféru aj hráčom zo Spojených štátov, Nemecka alebo Švédska, a aj ďalším tímom hrajúcim v moravsko-sliezskej metropole," uviedol v tlačovej správe prezident ostravského organizačného výboru Aleš Pavlík.

Na snímke slovenskí fanúšikovia Galéria fotiek (3) Slovenskí fanúšikovia v Rige na MS 2023 Zdroj: TASR/Martin Baumann

V pražskej A-skupine sa o postup pobijú Kanaďania, Fíni, Švajčiari, domáci Česi, Dáni, Nóri, Rakúšania a Briti. Tím z usporiadateľskej krajiny začne účinkovanie v skupine v piatok 10. mája proti Fínsku a zakončí ho 21. mája atraktívnym súbojom s úradujúcimi majstrami sveta z Kanady.

"Herný plán sme zostavovali tak, aby sme každý deň ponúkli fanúšikom atraktívne tímy, nikoho neznevýhodňovali a všetko prebehlo podľa športových regulí. To sa nám podarilo a som rád, že sa rokovania so všetkými subjektmi zaobišli bez zásadných pripomienok," komentoval skladbu harmonogramu generálny sekretár Českého zväzu ľadového hokeja Jan Černý.

V prípade postupu zo skupiny si český tím zahrá štvrťfinále vo štvrtok 23. mája v Prahe o 20.20 h, semifinále v sobotu 25. mája o 14.20.

Na snímke slovenskí hokejisti Galéria fotiek (3) Slovenskí hokejisti na MS v Rige Zdroj: TASR/Martin Baumann

Budúcoročný šampionát sa uskutoční od 10. do 26. mája. Súboje v základných skupinách sa odohrajú od piatka 10. mája do utorka 21. mája, štvrťfinále je na programe o dva dni neskôr, semifinále v sobotu a zápasy o medaily v nedeľu 26. mája.
      
Zloženie základných skupín MS 2024 v Česku:
Praha (A-skupina): Kanada, Fínsko, Švajčiarsko, Česko, Dánsko, Nórsko, Rakúsko, V. Británia
Ostrava (B-skupina): USA, Nemecko, Švédsko, SLOVENSKO, Lotyšsko, Francúzsko, Kazachstan, Poľsko
      
Program SR v ostravskej B-skupine MS 2024:
piatok 10. mája o 16.20: SLOVENSKO - Nemecko
nedeľa 12. mája o 12.20: SLOVENSKO - Kazachstan
pondelok 13. mája o 16.20: USA - SLOVENSKO
streda 15. mája o 20.20: SLOVENSKO - Poľsko
sobota 18. mája o 20.20: Francúzsko - SLOVENSKO
nedeľa 19. mája o 20.20: SLOVENSKO - Lotyšsko
utorok 21. mája o 20.20: Švédsko - SLOVENSKO

Viac o téme: Nemecko Slovensko Ostrava MS 2024 v hokeji
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy