Slováci, ani nemihneme brvou a ošiaľ je na svete: Česi zverejnili ceny lístkov pre MS v hokeji

Slovenskí fanúšikovia pózujú počas MS v hokeji 2023 v RigeSlovenskí fanúšikovia pózujú počas MS v hokeji 2023 v Rige Zdroj: TASR/Martin Baumann

PRAHA - Organizátori MS v hokeji 2024 v Prahe a Ostrave zverejnili na dnešnej tlačovej konferencii ceny vstupeniek a termíny ich predaja pre širokú verejnosť.

Vstupenky na MS sa začnú predávať v októbri. Rovnako ako v minulosti budú na úvod k dispozícii len denné balíčky na dva, respektíve tri zápasy.

"Momentálne intenzívne pracujeme na finálnej cenovej politike, ale už teraz sa dá povedať, že denné balíčky prvej kategórie sa budú pohybovať v rozmedzí od 2000 do 5000 českých korún (cca 85-211 eur) a druhej od 1500 do 4500 korún (63-190 eur).

V oboch arénach ponúkneme aj tretiu cenovú kategóriu v rozpätí 1000 až 3000 Kč (42-127 eur), ktorá bude zodpovedať najvyšším radom v oboch arénach," uviedol prezident pražského OV Petr Bříza. Presné ceny zverejnia včas pred spustením predaja.

Keďže organizátori očakávajú enormný záujem, tak prišli s novinkou, ktorá ponúkne fanúšikom možnosť zaistiť si vstupenky v predstihu v rámci súťaže o prednostné právo na nákup. Tá prebehne na jeseň.

"Inšpirovali sme sa olympijskými hrami, svetovým šampionátom v ragby a poslednými MS v hokeji. Cieľom súťaže je zabezpečiť rovnocennú príležitosť k získaniu vstupeniek. Výherca získa možnosť nákupu jednej až šiestich vstupeniek," vysvetlil Bříza.

Záujemcovia sa najprv v prvej fáze zaregistrujú vo formulári na adrese 2024.iihfworlds.com, ktorý bude aktívny od 20. júla. Každý účastník sa môže registrovať len raz pod svojou e-mailovou adresou a telefónnym číslom. V druhej fáze ich organizátori vyzvú k výberu až troch preferovaných tímov a hracích dní. Žrebovanie prebehne v druhej polovici septembra. Na túto fázu bude alokovaných približne 20 percent vstupeniek na jeden hrací deň.

Viac o téme: Praha Ostrava MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy