Stačil jeden rozhovor a vybavené: Najkrajšia hudba pre uši všetkých fanúšikov Barcelony

Joao FélixJoao Félix Zdroj: SITA/AP/Luis Vieira

BARCELONA - V lete 2019 prestupoval Joao Félix do Atlética Madrid za ťažko uveriteľných 127 miliónov eur a už vtedy sa mnohí divili, prečo práve pod taktovku Diega Simeoneho.

Portugalský supertalent mal v tom čase iba 19 rokov a kritici Atlética argumentovali, že v hernom systéme Diega Simeoneho sa neuživí natoľko, aby plne odkryl svoj ofenzívny potenciál, pretože El Cholo praktizuje defenzívne ladenú hru a útočné esá sa presadzujú omnoho náročnejšie.

Na tieto upozornenia naozaj došlo a Félix nedokázal na modernom štadióne Wanda Metropolitano naplniť očakávania. Vykúpením malo byť polročné hosťovanie v Chelsea, ale v Londýne bolo problémov viac ako dosť, čoho výsledkom sa stali štyri presné zásahy v 16 ligových zápasoch.

Počas leta sa Joao Félix niekoľkokrát vyjadril, že jeho snom je zahrať si za Barcelonu. Jeho želanie sa splnilo a už prvé týždne ukázali, že pôsobenie v katalánskej metropole si užíva naozaj naplno. Štatisticky má zatiaľ na ligovom konte jeden gól a jednu prihrávku v šiestich zápasoch, v Lige majstrov zaznamenal dva góly a asistenciu v dvoch stretnutiach.

Viceprezident Barcelony povedal na jeho adresu slová, ktoré museli poštekliť pri srdci každého skutočného fanúšika Blaugranas. A taktiež im zdvihnúť sebavedomie. "Je to pravda, Joao Félix si znížil plat, aby mohol prísť do Barcelony - je to 400-tisíc eur. Od Joaa ide o veľmi silnú spávu. Čo sa stane v júni? Dúfam, že budeme musieť riešiť problém jeho zotrvania aj na ďalší ročník," vyjadril sa Eduard Romeu.

Podľa portálu capology.com je 400-tisícový plat v hrubom približne 190 000 eur v čistých peniazoch. Félix sa momentálne pripravuje na piatkový zápas Portugalska proti Slovensku, ktorý sa odohrá na štadióne v Porte.

Viac o téme: FC Barcelona Joao Felix Eduard Romeu
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy