Nitra s D. Stredou nezaváhala

Nitra - Dunajská StredaNitra - Dunajská Streda Zdroj: SITA

NITRA - Nitra v súboji s Dunajskou Streda chcela odčiniť minulotýždňovú prvú prehru v súťaži. Podarilo sa a po výhre 2:0 sa dostala opäť na čelo tabuľky.

V prvej gólovej šanci sa ocitli domáci, Šimonek pekne potiahol, prenechal loptu Hodúrovi, ale tomu bola brána hostí primalá. Potom na niekoľko minút divákov viac ako hra zaujalo hádzanie kameňov medzi fanúšikovskými tábormi a poriadok musela urobiť až polícia. V 14. min sa domáci ujali vedenia, keď Štetinova tečovaná strela z priameho kopu skončila v Novotovej sieti.

Po polhodine hry pohrozili aj hostia, keď po štandardke Wemmera nebezpečná hlavička skončila tesne nad nitrianskou bránkou. Dlhé minúty sa potom na ihrisku nič mimoriadne nedialo, rozruch nastal až v 60. min, kedy Kóňa pekne našiel Ráka, ktorý však zoči-voči Novotovi neuspel. Brankár DAC-u sa vyznamenal aj v 67. min, keď vychytal Kóňu. Štvrťhodinu pred koncom zápasu mali aktívni domáci hráči ďalšiu dobrú príležitosť, po Kolárovom centri však Glenda "zluftoval".

Nitrianska snaha vyústila v 84. min, keď Glenda posunul loptu Rákovi a ten sa nemýlil. V závere mohli hostia niečo urobiť s nulou na svojom konte strelených gólov, ale zo Seelausovou dobrou strelou a aj štadnradkou Majusa si Hrošo poradil

FC Nitra - DAC Dunajská Streda 2:0 (1:0)
Góly: 14. Štetina, 84. Rák. Rozhodoval: Olšiak ŽK: Hodúr - Elong, Seelaus, Kazlauskas, Nikolič. ČK: 39. Wemmer (za faul zozadu). 3158 divákov

Zostavy a striedania:

FC Nitra: Hroššo – Kaspřák, Štetina, M. Tóth, Áč - Mikuš (67. Glenda), Kóňa, Šimončič, Hodúr, Rák (85. Valenta) - Šimonek (60. Kolár)

DAC Dunajská Streda: Novota - Nikolič, Adiaba, Majus, Kazlauskas (46. Zs. Németh) - Hassan, Elong, Seelaus, Wemmer - Ateme (46. Szperanza), Koejoe (73. N\'Kendo)

Ivan Galád, tréner Nitry: "Teším sa z troch faktov. Po prvé vyhrali sme zaslúžene, boli sme lepší a vypracovali sme si veľa šancí. Po druhé, naše mladé mužstvo je na čele tabuľky a po tretie, z osemnástich hráčov, ktorí boli dnes na súpiske, bolo až šestnásť odchovancov."

Kurt Garger, tréner Dunajskej Stredy: "Zaslúžene sme dnes prehrali. Pokiaľ sme boli kompletní, hrali sme nervózne, dostali sme gól na 1:0. Potom to bolo ešte horšie, keďže sme mali vylúčeného hráča. V druhom polčase sme museli hrať na riziko, naša hra však nestačila na domácich. Nitra má momentálne lepšie mužstvo ako my."