Nitra si z Banskej Bystrice priviezla tri body

Robert Pich a Miloš Šimončič z Nitry bojujú o loptuRobert Pich a Miloš Šimončič z Nitry bojujú o loptu Zdroj: TASR

BANSKÁ BYSTRICA - Necelú hodinu pred úvodným hvizdom sa na banskobystrických Štiavničkách strhla silná búrka, ktorá rozmočila terén. V prvých minútach sa mužstvá zoznamovali s novými podmienkami, aktívnejšie začala domáca Dukla. Seye vybojoval roh, prvá strelu Kuzmu išla meter od brány hostí. Udreli však hostia.

Po nahrávke Kóňu natiahol z 18 metrov po zemi Hodúr a lopta skončila pri pravej žrdi Borošovej brány. Nitra povzbudená vedením sa snažila pridať ďalší gól, Glenda mieril vedľa. V 23. minúte Pečovský rázne vnikol do pokutového územia hostí, Seye loptu netrafil a Pančíkovu delovku z 23 metrov Hroššo vyrazil. V 26. minúte dostal Rák loptu do voľného priestoru na ľavej strane, brániaci Pečovský nebol na vode taký istý a Rák pohodlne trafil ľavý vinkel domácej brány. V 32. minúte Poljovka fauloval Ráka, dostal žltú kartu, čo sa asi málilo trénerovi Nitry Galádovi a rozhodca ho vykázal na tribúnu. V predposlednej minúte polčasu bolo horúco pred bránou hostí. Šancu mal Seye, nahral lepšie postavenému Kuzmovi, ktorého strelu vyrazil hruďou Kóňa a po následnom rohu Adámik hlavičkoval vedľa.

Po prestávke sa dlho nič podstatné nedialo. Nitra sa snažil udržať domácich ďaleko od vlastnej brány, Dukla nevedela nič vymyslieť. Až v 59. minúte sa Uškovič ocitol pred brankárom hostí, Hroššo pádom zachránil. Následné strely Plevu a Pančíka išli vedľa ľavej žrde. Domáci vystupňovali tlak, Pichovu strelu vykopol z brankovej čiary Štetina a o pár sekúnd Seyeho hlavičku Hroššo reflexívne vyrazil. Dukla krúžila okolo brány hostí, ale buď chýbala finálna prihrávka alebo presné zakončenie. Naopak, Poljovka stratil loptu pred šestnástkou a Kolár to využil na strelenie tretieho gólu, čím definitívne rozhodol o víťazovi stretnutia. Domáci sa snažili streliť aspoň čestný úspech, to im však nebolo súdené.

Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 0:3 (0:2)

Góly: 15. Hodúr, 26. Rák, 75. Kolár. Rozhodoval: Hriňák, ŽK: Poljovka, Pleva - Áč, 2500 divákov

zostavy a striedania:
Dukla: Boroš - Pleva (81. V. Gajdoš), Adámik, Poljovka, Savič - Pich, Bruško (46. Uškovič), Pečovský, M. Pančík - Seye, M. Kuzma (59. Hučko)
Nitra: Hroššo - Kaspřák, Štetina, Mar. Tóth, Áč - Glenda (88. Valenta), Šimončič, Hodúr, Kóňa - Šimonek (67. Kolár), Rák (90. Sloboda)

Hlasy trénerov:

Jozef Jankech (tréner Banskej Bystrice): "Skóre 3:0 pre Nitru hovorí za všetko. Podľa mňa sme mali v prvých pätnástich minútach viac z hry. Hrali sme uvoľnene, vytvárali sme si gólové príležitosti a mysleli sme si, že to takto pôjde aj ďalej. Dostali sme však prvý gól a začali byť nervózni, chceli sme rýchlo vyrovnať a inkasovali sme aj po druhý raz. Do druhého polčasu sme išli s tým, že sme chceli otočiť nepriaznivý stav. Mali sme štyri - päť šancí, dve nám vykopával súperov hráč z bránkovej čiary. Z prvého vážnejšieho protiútoku sme dostali tretí gól. Súper zvíťazil zaslúžene. Trochu sme podcenili začiatok, mysleli sme si, že to pôjde ľahšie a boli sme za to potrestaní."

Ivan Galád (tréner FC Nitra): "Na dnešný zápas sme sa pripravovali, súpera sme mali veľmi dobre preštudovaného. Boli sme veľmi efektívni, a preto sme vyhrali. Zvíťaziť vonku 3:0 je umenie, tešíme sa z toho, aj keď sme v určitých fázach zápasu mali šťastie. Naši hráči splnili taktické pokyny a zvíťazili sme z hľadiska efektivity zaslúžene."

• Zdroj: TASR, SITA