Bystrica suverénne zdolala dvadsiatku

Prvý gól po zranení si pripísal aj Vladimír OrszághPrvý gól po zranení si pripísal aj Vladimír Országh Zdroj: SITA

PÚCHOV - Po bezgólovej prvej tretine sa vrece s úspešnými zásahmi roztrhlo v druhom dejstve. Ako prvý sa do streleckej listiny zapísal v 22. min Drotár, ktorý doklepol odrazený puk za Čiliakov chrbát - 0:1.

O tri minúty neskôr ušiel Bulík vo vlastnom oslabení, v útočnom pásme našiel Pardavého a ten strelou z prvej upravil na 2:0 pre Banskú Bystricu. V 29. min hostia "točili" mladíkov pri početnej výhode o dvoch hráčov, Bulík prihrával na Vizváryho, ten pálil z prvej, Čiliak ešte jeho strelu stihol vyraziť pred Országha, ktorý nezaváhal - 0:3. V 36. min upravil už na rozdiel štyroch gólov svojim prvým presným extraligovým zásahom T. Sýkora a gólový účet druhej dvadsaťminútovky uzatvoril na 5:0 Sabol.

V 44. min Vantroba poslal po mantineli puk do útočnej tretiny, za bránkou hostí ho vybojoval Paľov, našiel pred ňou Tonkoviča a ten zvýšil už na 6:0 pre Banskú Bystricu. Siedmy gól hostí pridal Bauer a zdalo sa, že "barani" nadelia domácemu tímu nepopulárnu desiatku, ale nestalo sa. Domáci sa dočkali čestného úspechu v 58. min, keď Fedora prekonal Bakoš.

HK Orange 20 - HC\'05 Banská Bystrica 1:7 (0:0, 0:5, 1:2)
Góly: 58. M. Bakoš (Šimčák) - 22. Drotár (Češík, T. Sýkora), 25. Pardavý (Bulík), 29. V. Országh (Vizváry, Bulík), 36. T. Sýkora (V. Országh, Bauer), 38. Ľ. Sabol (P. Frühauf, Vantroba), 44. Tonkovič (Paľov, Vantroba), 56. Bauer (Češík, Drotár)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Goga - Orolin, Bundil, 521 divákov

HK Orange 20: Čiliak - Jaborník, Rais, Šiška, M. Marinčin, Slimák, Jankovič, T. Devečka - Ján Sýkora, S. Mlynarovič, J. Gašparovič - M. Bakoš, L. Hudáček, Andrej Šťastný - Lisoň, Grošaft, Vandas - Uhnák, Petro, Cingel - Šimčák

Banská Bystrica: Fedor - Kolba, Bauer, P. Frühauf, Vantroba, Vizváry, Biro, Bambúch - V. Országh, Bulík, Pardavý - Paľov, Ľ. Sabol, Jánoš - T. Sýkora, Češík, Drotár - Ižvolt, Tonkovič, Bendík

Štefan Mikeš (tréner HK Orange 20): "Z našej strany nie je veľa čo hodnotiť. Bol to veľmi slabý výkon, v druhej tretine sme dostali päť gólov, tam sa zápas rozhodol. Zaostávali sme vo všetkom, robili sme strategické, hrubé individuálne chyby. Nechali sme sa vylučovať, čo súper využil."

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Prvú tretinu sme mali pod kontrolou, aj keď sme nedali góly. V druhej časti sa nám po pekných individuálnych akciách podarilo získať výrazný náskok. Príležitosť dostali všetci hráči zo zostavy, lebo niektorí sú zranení."