Spišská Nová Ves si zastrieľala proti dvadsiatke

Skúsený Pavličko v súboji s mladíkom MlynarovičomSkúsený Pavličko v súboji s mladíkom Mlynarovičom Zdroj: SITA

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - V 3. min išiel hosťujúci Slimák na trestnú lavicu a Spišiaci prvú presilovku pretavili na gól. Školiakovu bombu ešte Kristín vyrazil, no nasledujúcu strelu Smotrilu bol prikrátky a domáci viedli 1:0. O dve minúty Leskovjanský dostal puk pred bránu, naservíroval ho Macejkovi a ten prekonal hosťujúceho gólmana - 2:0.

Po inkasovanom góle mladíci ožili. Domáceho brankára Polca zahrial v 8. min Cingel, no spišiacky gólman svoje mužstvo podržal. V 11. min mu zvonilo v ušiach po Marinčinovej žŕdke. V 14. min predviedol prvý útok domácich biliardovú akciu s Holečkovým nekompromisným zakončením, ktorým vyhnal Kristína na striedačku - 3:0. Náhradník Čiliak si však dlho čisté konto neudržal.

V 23. min ho švihom prekonal Farkašovský - 4:0. Na rozdiel piatich gólov v 26. min upravoval Vartovník. Potom domáci prežili 1,5-minútové oslabenie o dvoch hráčov, aby opäť gólovo udreli. Školiak zakončil ukážkovú akciu dvojice Holečko - Pavličko a upravoval na 6:0. Radovali sa však aj mladí reprezentanti, keď dve minúty pred druhou sirénou ušiel domácim Šimčák a prvýkrát prekonal Polca.

V záverečnom dejstve Spišiaci poľavili, hostia gólmi Šťastného a Grošafta znížili na 3:6, no záverečné slovo mal domáci Školiak, ktorý nádhernou strelou pečatil na konečných 7:3.

HK Spišská Nová Ves - HK Orange 20 7:3 (3:0, 3:1, 1:2)
Góly: 4. Smotrila (Čintala, S. Pavličko), 6. Macejka (Leskovjanský), 14. Holečko (S. Pavličko, Smotrila), 23. Farkašovský (Vartovník), 26. Vartovník (Farkašovský), 35. M. Školiak (Holečko, S. Pavličko), 59. M. Školiak (Holečko, Smotrila) - 37. Šimčák (Cingel), 51. Andrej Šťastný (L. Hudáček), 56. Grošaft (T. Devečka)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše Macejka 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, Petruk (obaja Spišská Nová Ves) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Šír (ČR), Ország - Korba, T. Orolin, 2910 divákov

Spišská Nová Ves: Polc - M. Školiak, Harabin, Ďaloga, Čintala, Petruk, Gurčík, M. Horský, Borovský - Holečko, S. Pavličko, Smotrila - Leskovjanský, L. Jurík, Macejka - Vartovník, J. Prokop, Farkašovský - Lemešáni, Heizer, Hübler
HK Orange 20: Kristín (14. Čiliak) - Jaborník, Rais, T. Devečka, M. Marinčin, Slimák, Jankovič, Petro - Ján Sýkora, S. Mlynarovič, J. Gašparovič - M. Bakoš, L. Hudáček, Andrej Šťastný - Lisoň, Grošaft, Vandas - Uhnák, Cingel, Šimčák

Eduard Giblák (asistent trénera Spišskej Novej Vsi): "Dve tretiny sme hrali koncentrovaný hokej, v tej tretej sa vinou viacerých zranení naša hra trochu naštrbila, no povinné víťazstvo sme dosiahli. Hostia hrali dobrý hokej, mrzí ma ich prehnaná agresivita v závere stretnutia. Body nakoniec ostali doma, z čoho máme radosť."

Miroslav Martinko (asistent trénera Orange 20): "Domáci hrali to, čo sme od nich očakávali, priamočiaro a najmä gólovo. Rýchlo odskočili na šesť gólov, čo sa potom ťažko doháňalo. Našim mladým slúži ku cti, že sa nepoložili a tromi gólmi sa dotiahli. Spišiaci boli však lepší a zaslúžene zvíťazili."