Liptáci po dráme zvíťazili u nováčika až v nájazdoch

Dezorientovaná obrana aj brankár LiptákovDezorientovaná obrana aj brankár Liptákov Zdroj: SITA

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Liptáci začali na Spiši zostra. Už v 26. sekunde sa na Polca rútil Novák, český hokejista však prestrelil. V 5. min sa vhadzovalo po pravici domáceho brankára a Bartánus priamo z buly prvýkrát rozjasal fanúšikov hostí.

Po góle domáci znervózneli, naopak Lipt. Mikuláš predvádzal pekný hokej. Zavrel stredné pásmo a vyrážal do rýchlych brejkov. Jeden z nich v 10. min Halaj nepremenil, ale následne v presilovke Kumstátovu delovku od modrej tečoval Pohanka a bolo 0:2. Na 3:0 pre hostí zvýšil v 15. min po Smotrilovej chybe Kuric a spišskú skazu zavŕšil po úniku v 18. min Tomášek. Domáci mali následne presilovku a Borovský tvrdou strelou vykresal iskierku nádeje.

Tú ešte posilnil v úvode druhej tretiny Pavličko, ktorý po akcii prvého útoku znižoval na 2:4. Spišiaci potom prepli na vyšší rýchlostný stupeň, no nový muž v bránke Liptákov Fikrt bol skvelý. Zmaril veľké šance Juríka, zlikvidoval tutovku Vartovníka, Holečka či Smotrilu. Kapituloval až v 40. min, keď ho po sérii šancí prekonal v presilovke Smotrila.

Vynikajúci hokej vygradoval v záverečnej tretine. V 49. min vyrovnal Macejka a poslal domácich do predĺženia. V ňom gól nepadol a tak o víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy. V nich uspel len hosťujúci Bartánus. Liptáci si tak zo Spišskej Novej Vsi odniesli dva body.

Hokej - Slovnaft extraliga - 13. kolo základnej časti:

HK Spišská Nová Ves - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:5 po sam. nájazdoch (1:4, 2:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 18. Borovský (S. Pavličko, M. Školiak), 21. S. Pavličko (Smotrila, M. Školiak), 40. Smotrila (S. Pavličko, Borovský), 49. Macejka (L. Jurík, Heizer) - 6. M. Bartánus, 11. Pohanka (Kumstát), 15. Kuric (Mikula), 17. Tomášek (M. Bartánus, Pohanka), rozh. sam. nájazd M. Bartánus
Vylúčení: 6:10 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš - Korba, Smrek, 3310 divákov

Zostavy:
Spišská Nová Ves: Polc - M. Školiak, Borovský, Ďaloga, Čintala, Petruk, Gurčík - Holečko, S. Pavličko, Smotrila - Staroň, L. Jurík, Macejka - Vartovník, J. Prokop, Farkašovský - Lemešáni, Heizer, Hübler

Liptovský Mikuláš: Fikrt - Heš, Hučko, Kumstát, P. Lištiak, Privoznik, D. Devečka - V. Novák, J. Halaj, Cibuľa - Tomášek, Pohanka, M. Bartánus - Mikula, Kuric, Kropáč - Kriška, Roháč, Kadura

Hlasy:
Marián Horváth (tréner Sp. Novej Vsi): "Prvá tretina bola pre nás hotovou katastrofou. Od druhej sme boli lepším tímom, dokonca sme vyrovnali. Rozhodujúce bolo, že sme nevyužili štvorminútovú presilovku na konci zápasu. Diváci však videli skvelý hokej."

Pavol Paukovček (asistent trénera Liptovského Mikuláša): "Mali sme výborný vstup do stretnutia, vyhrávali sme 4:0. Spišiaci však bojovnosťou zrovnali krok i skóre, a tak o víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy. V nich nás podržal brankár Fikrt, ktorý dnes podal výborný výkon."