Dvadsiatka s ďalším víťazstvom, porazila aj Liptákov

Martin BakošMartin Bakoš Zdroj: SITA

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Domáci začali zostra, keď v 10. a 11. min v rozmedzí 82 sekúnd nasúkali Liptákom hneď tri góly. Najprv Bakoš zatiahol puk do pásma, prihral Šťastnému, ktorý posúval na voľného Hudáčka.

Jeho strelu ešte Fikrt vyrazil, ale na Bakošovu dorážku už bol prikrátky - 1:0. Potom po šiestich sekundách presilovej hry Grošaft vyhral buly a Marinčin hneď z prvej pálil a prestrelil Fikrta - 2:0. A tretí presný zásah pridal Hudáček, ktorý vo vzduchu tečoval strelu T. Devečku.

Dve minúty po zmene strán Liptáci znížili na 1:3, keď Tomášek na dvakrát zužitkoval Pohankovu prihrávku. Domáci už dokonca stretnutia udržali náskok a zápas dotiahli po druhý raz v sezóne do víťazného konca.

HK Orange 20 - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)

Góly: 10. M. Bakoš (L. Hudáček, Andrej Šťastný), 11. M. Marinčin (Grošaft), 11. L. Hudáček (T. Devečka) - 22. Tomášek (Pohanka, M. Bartánus)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: D. Devečka (Liptovský Mikuláš) na 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Halecký - Snášel, Zvrškovec, 319 divákov

HK Orange 20: Kristín - Šiška, M. Marinčin, Pichnarčík, Jaborník, T. Devečka, Jankovič - M. Bakoš, Andrej Šťastný, L. Hudáček - Ján Sýkora, Šimčák, J. Gašparovič - Lisoň, Grošaft, Vandas - Uhnák, Petro, Cingel

Liptovský Mikuláš: Fikrt - Heš, Hučko, Kumstát, P. Lištiak, Privoznik, D. Devečka, M. Varga - V. Novák, J. Halaj, Cibuľa - Tomášek, Pohanka, M. Bartánus - Mikula, Kuric, Kriška - Kropáč, Roháč

Štefan Mikeš (tréner HK Orange 20): "Sme veľmi šťastní, že sme vyhrali aj druhý zápas v rade. Víťazstvo sa nerodilo ľahko. Prvú tretinu sme boli jednpznačne lepší, vyhrali sme ju 3:0, mali sme ďalšie 3 vyložené šance. Potom išlo o to, aby sme to udržali a dali do toho srdce. Mikuláš zrýchlil a zagresívnil svoju hru, začal nás aktívne napádať, dostal nás pod tlak a my sme tomu tlaku úspešne odolali."

Pavol Paukovček (tréner L. Mikuláša): "Začali sme dobre, mali sme asi 8 šancí, ktoré sme nepremenili na rozdiel od súpera, ktorý premenil tri. V druhej a tretej tretine sme mali po dvadsať striel na brankára, nedali sme však góly a bez nich sa zápas nevyhráva. Zápas rozhodla prakticky prvá tretina."