Trenčín aj zásluhou posíl zdolal L.Mikuláš

Trenčania zvládli zápas na domácom ľadeTrenčania zvládli zápas na domácom ľade Zdroj: SITA

TRENČÍN - Trochu prekvapujúco zápas začali tlakom hostia, ktorí sa však úplne zaslúžene už v 8. min ujali vedenia po ukážkovej Halajovej delovke z diaľky. Výkon domácich totiž sprevádzal herný chaos a nepresnosti a už v 11. min sa takmer prázdnym štadiónom niesol piskot divákov. V 15. min Liptáci mohli zvýšiť svoj náskok, Kropáčovi však sólový nájazd prekazil trenčiansky brankár Kováčik, ktorý svojich spoluhráčov zákrokmi držal nad vodou.

Necelú minútu pred prvou prestávkou využil Sekeráš presilovkovú strelu bekhendom pred bránku na vyrovnanie, vstup do druhej tretiny však mali výborný Mikulášania s tromi obrovskými gólovými šancami.

Najskôr ďalšiu Halajovu delovku chytil do lapačky Kováč, v 22. min Bartánus nepremenil trestné strieľanie a o chvíľu Kropáč z uhla minul prázdnu bránku. V polovici zápasu sa nátlakovo zahranou presilovkou konečne naštartovali aj Trenčania a ujali sa vedenia. V 31. min pretlačil puk do siete Radulay a o dve minúty pred bránkou manévrujúci Tybor zvýšil, pričom Liptákom nepomohol ani oddychový čas. O ďalšie dve minúty Miklík korunoval hviezdne minúty domácich a upravil na 4:1. Na góly bohaté dejstvo zavŕšil v presilovke Bartánus, ktorý Liptákov vrátil späť do hry.

Nádej posilnil v 45. min Halaj, ktorý strelou z uhla prestrelil brankára a znížil na rozdiel jediného gólu. Navyše Kováč musel vyriešiť viacero nebezpečných streleckých pokusov Liptákov. V 52. min nastrelil domáci Miklík žŕdku a hoci sa obe mužstvá až do konca ešte snažili meniť skóre, vydreté víťazstvo zostalo v Trenčíne. V záverečnej minútovej hre Liptovského Mikuláša bez brankára strelou do prázdnej bránky potvrdil výsledok

Dukla Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Góly: 20. Sekeráš (Tomík, Šimíček), 31. T. Radulay (Tybor, Róbert Petrovický), 33. Tybor (T. Radulay, Róbert Petrovický), 35. Michel Miklík (Paroulek, Valčák), 60. Tomík (Sekeráš) - 8. J. Halaj (Kropáč, D. Devečka), 38. M. Bartánus (Heš, Kumstát), 45. Halaj (Cibuľa)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - M. Novák, M. Orolin, 2070 divákov

Trenčín: V. Kováč - Hančák, Hruška, Fatyka, Gábriš, Sekeráš, Trefný - T. Radulay, Valčák, Paroulek - Michel Miklík, Róbert Petrovický, Tybor - Tomík, Šimíček, Dubec

Liptovský Mikuláš: Kurali - M. Varga (44. M. Bača), Heš, P. Lištiak, Kumstát, D. Devečka, Privoznik - Kriška, Kuric, Mikula - M. Bartánus, Pohanka, Tomášek - Kropáč, Cibuľa, J. Halaj

František Hossa (tréner Trenčína): "Bol to pre nás veľmi náročný zápas hlavne z psychickej stránky. V prvej tretine sme nehrali podľa našich predstáv, boli sme príliš kŕčovití. Po premiešaní zostavy sme však začali hrať úplne inak a zápas sme dokázali otočiť. V tejto lige nie je žiaden zo súperov ľahký a verím, že mužstvo získa potrebné sebavedomie, ktoré budeme potrebovať v ťažkých bojoch. K divákom by som chcel podotknúť, že chápem, že od Dukly čakajú lepšie výsledky. Mali by však pochopiť, že mužstvo stále iba budujeme, máme v ňom veľa mladých hráčov a nebude to hotové zo dňa na deň, treba byť trpezlivý."

Mojmír Trličík (tréner L. Mikuláša): "Cítim veľké sklamanie, pretože v prvej polovici zápasu sme hrali veľmi dobrý hokej a vytvorili sme si šance prakticky na tri zápasy. V druhej tretine sme však po minime našich chýb dostali maximum gólov a hoci sme zvýšeným nasadením a tlakom chceli stratené ešte dohnať, žiaľ, v tretej tretine sme dokázali už len znížiť."