Bystrica vyhrala so Spišskou, prvý bod Országha

Pardavý otvoril skóre dnešného dueluPardavý otvoril skóre dnešného duelu Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Domácim vyšla nad očakávanie prvá tretina, v ktorej sa vedeli strelecky presadiť a ťažili z presiloviek. V 6. min Pardavý nahodil puk pred Polca a obrancovia hostí ho tečovali za chrbtát nešťastného brankára. Spišiaci mohli v 9. min vyrovnať, ale Ďaloga úplne voľný neskóroval pred odkrytoch bránkou. Rovnako sa to v 12. min nepodarilo Prokopovi. Banskobystričania využili druhú presilovku v 14. min.

Po prihrávke Frühaufa sa presadil zblízka Surový. O 27 sekúnd neskôr išli domáci do trojgólového vedenia. Po rýchlom prieniku Drotára s Češíkom našiel z ľaveho kruhu odkrytý priestor pri pravej ruke Polca Paľov. Hostia si zobrali oddychový čas, do bránky išiel Smik a potom začali viac útočiť. V 16. min Smotrila prešiel až pred Petríka, ktorého neprekonal. Navyše ho fauloval Mrena. V závere tretiny Borovský strieľal od modrej do hornej žŕďky.

Nováčik znížil až po prestávke, ktorá trvala o desať minút dlhšie, nakoľko v roľbe došla voda. V 22. min Macejka prešiel až pred Petríka, položil si ho na ľad a zavesil pod hornú žŕdku. Domáci mohli odpovedať o dve minúty neskôr, keď Jánoš z ľavého pruhu trafil iba konštrukciu hosťujúcej bránky. Spišiaci v 28. min nevyužili poldruhaminútovú presilovku o dvoch hráčov. V závere druhej tretiny, mohol zvýšiť Holečko a Macejka, ale Petrík bol pozorný. Spišiakov môžu mrzieť nevyužité presilovky. Nevyužili ďalšie dve o dvoch hráčov v trvaní 10 a 20 sekúnd.

V tretej tretine sa však dostali k početným výhodám aj domáci hokejisti a to štyrikrát o jedného hráča, no Smika neprekonali. Najbližšie mal k tomu v 52. min Bulík po Pardavého prihrávke, no netrafil odkrytú bránku. V 56. min hosťujúci Heizer pálil do mantinelu, odrazený puk sa dostal k Juríkovi, ktorý nemal problém skórovať do poloprázdnej bránky. Spišiaci v závere zápasu pritlačili, zblízka neprekonal Petríka Leskovjanský a v záverečnej power play sa zoči voči gólmanovi spod Urpína nepresadil Prokop.

HC\'05 Banská Bystrica - HK Spišská Nová Ves 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

Góly: 6. Pardavý (V. Országh, Bulík), 14. Surový (P. Frühauf, Jánoš), 14. Paľov (Drotár, Češík) - 22. Macejka (L. Jurík, M. Školiak), 56. L. Jurík (Heizer, Leskovjanský)
Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše: 54. Gurčík (Sp. Nová Ves) 10 min za nešport. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Horínek, Tvrdoň, 2620 divákov

Banská Bystrica: I. Petrík - Kolba, Bauer, P. Frühauf, Vantroba, Vizváry, Biro, Bambúch, A. Mrena - V. Országh, Bulík, Pardavý - Surový, Ľ. Sabol, Jánoš - Paľov, Češík, Drotár - Ižvolt, Tonkovič

Spišská Nová Ves: Polc (14. Smik) - M. Školiak, Borovský, Ďaloga, Čintala, Petruk, Gurčík - Holečko, S. Pavličko, Smotrila - Saluga, L. Jurík, Macejka - Vartovník, Hamrák, Prokop - Lemešáni, Heizer, Hübler, od 41. aj Horský a Leskovjanský

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Nováčik vzbudzoval svojou hrou a výsledkami rešpekt. Dostali sme sa rýchlo do vedenia v prvej tretine 3:0 a vyzeralo to tak, že dohráme v pokoji tento zápas. Spišiaci sa však nevzdali, dostali nás miestami pod tlak a to ešte v tretej tretine ukázali svoju kvalitu. Nakoniec bola z toho dráma. Nováčik sa prezentoval dobrým hokejom. Som rád, že sme napokon získali tri body."

Marián Horváth (tréner Spišskej Novej Vsi): "Myslím si, že dnešný zápas sme si prehrali v prvej tretine, kde sme veľmi ľahko púšťali stredné pásmo a domáci využili dve presilovky. V podstate sa zdalo, že zápas je rozhodnutý. Urobili sme však zmeny a hráčov motivovali. Po druhej tretine sme boli domácim vyrovnaným súperom, nevyužili sme však presilovky piatich proti trom a to nás stálo minimálne bod."