Hetrik Bognára rozhodol o výhre D. Stredy s Petržalkou

Hráč Dunajskej Stredy v súboji o loptuHráč Dunajskej Stredy v súboji o loptu Zdroj: TASR

DUNAJSKÁ STREDA - Úvod vyšiel domácim nad očakávanie, keď prvé dve vážnejšie šance premenil Bognár (20) na dva góly. Najskôr zužitkoval v 4. min Helísekov prienik a vzápätí poslal pod brvno aj Hassanovu prihrávku z ľavej strany.

Domáci odchovanec sa snažil aj o hetrik, ale v 8. min jeho prízemnú strelu Jenčo bezpečne kryl. Prvý rozruch pre Novotom znamenal Konečného pokus z uhla, bol však veľmi nepresný. V 19. min nepozornosť domácej obrany dokonale využil odchovanec DAC Filip Kiss, keď bol na jeho prízemnú strelu tesne k žrdi Novota prikrátky. O šesť minút neskôr Nikoličovu spätnú prihrávku podcenil domáci gólman a takmer pustil loptu za bránkovú čiaru. V závere prvého polčasu mali jasne navrch hostia. Ich snahu korunoval v 44. min rýchlonohý Majtán, keď unikol a pomocou žrde vyrovnal - 2:2.

Úvod druhého polčasu opäť priniesol Bognárove šance po Hassanových prihrávkach, ale najprv Konečný obetavým zákrokom zmaril tutovku domácemu mladíkovi a vzápätí Jenčo chytil jeho nebezpečnú hlavičku. V 61. min Hílek oklamal Helíska, ale zachoval sa sebecky, keď z uhla mieril iba do Novotu, hoci na jeho prihrávku čakal osamotený Guédé. Onedlho Hassan po peknej kľučke nádherným oblúčikom tesne minul ľavý horný kút Jenčovej svätyne. V 67. min nepozornosť petržalskej obrany pohotovo potrestal muž zápasu Bognár - zo 17 metrov prekvapil Jenča a jeho prudká presná strela skončila v pravom dolnom rohu - 3:2. V 76. min Burzovu jedovatú strelu spoza šestnástky bravúrne vyškriabal na roh Novota. V 79. min Bognár pripravil Koejoemu dobrú príležitosť, jeho pokus z voleja však zblokoval Burza na roh. V záverečnom tlaku hostí už domáca obrana nevyrobila ďalší chybu a s prehľadom ustrážila zaslúžene víťazstvo.

DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Petržalka 3:2 (2:2)
Góly: 4., 5. a 67. Bognár - 18. F. Kiss, 44. Majtán, ŽK: 70. Hassan, 90. Boya - 36. R. Konečný, 58. Guédé, rozhodovali: Vlk - Vorel, Ádám, 5112 divákov

Dunajská Streda: Ján Novota - Nikolič, Adiaba, Boya, Kazlauskas - Helísek, Halimi (46. Seelaus), Speranza (73. Elong), Hassan - Koejoe, Bognár (85. Lénárth)

Petržalka: Jenčo - Čikoš, Šedivý, R. Konečný, Burza - F. Kiss (80. P. Sedlák), Guédé, Hílek, Tomčák - A. Hodek, Majtán

Kurt Garger (tréner Dunajskej Stredy): "Posledné výsledky Petržalky nás motivovali, preto sme vstúpili do zápasu agresívnejšie. Dostali sme sa aj rýchlo do dvojgólového vedenia, žiaľ, naši hráči si mysleli, že je po zápase. Petržalka zvýšila tempo, hrala v strede poľa agresívnejšie a zaslúžene aj vyrovnala, preto som v kabíne cez polčas zvýšil hlas. V druhom polčase sa hral otvorený futbal. Teší ma, že náš odchovanec Bognár prakticky vyhral zápas, o to viac, že nemáme v mužstve veľa domácich hráčov."

Peter Fieber st. (tréner Petržalky): "Zápas sa ani prakticky nezačal a už sme prehrávali 0:2. Bol to ťažký moment, ale chlapci to zvládli na jednotku a pokračovali agresívne. Náš štýl priniesol aj zaslúžené vyrovnanie. V druhom polčase sa hral obojstranne otvorený futbal. Domáci dali jeden gól, my sme mali tiež šance, ale nemali sme potrebné šťastie, aby sme si zo zápasu, v ktorom sme boli hádam aj lepší, dokázali odviesť aspoň jeden bod. Treba sa vyvarovať individuálnych chýb a prídu aj lepšie výsledky."