Bombastická správa: Talentovaná juniorka vybojovala pre Slovensko ďalšiu medailu!

Cyklokrosárka Viktória Chladoňová, ktorá zvíťazila v kategórii Talent rokaCyklokrosárka Viktória Chladoňová, ktorá zvíťazila v kategórii Talent roka Zdroj: TASR/Dano Veselský

PONT-CHATEAU - Slovenská reprezentantka v cyklokrose Viktória Chladoňová získala na majstrovstvách Európy vo francúzskom Pont-Château bronzovú medailu v kategórii junioriek.

Na pódium sa prebojovala aj napriek horšiemu štartu, v cieli zaostala za víťaznou domácou pretekárkou Celiou Geryovou o 31 sekúnd. Ďalšia Slovenka Sofia Ungerová skončila na šiestej priečke (+2:24 min), Dorota Vojtíšková obsadila 27. miesto (+5:15).

Medaila napriek nevydarenému štartu

"Trať mi vyhovovala, aj keď blato trochu robilo problémy, aj z hľadiska koncentrácie. Aj som veľa popadala, aj štart pokazila, takže nebolo to veľmi ideálne. Snažila som sa prebojovať dopredu. Veľmi ma teší tento výsledok," uviedla Chladoňová vo videu Slovenského zväzu cyklistiky.

Dejisko ME v uplynulých dňoch zasiahol orkán, pre ktorý organizátori upravili program súťaží a sobotné štarty presunuli na nedeľu. V kategórii juniorov sa predstavili takisto traja Slováci, najvyššie z nich skončil Peter Šoltés na 47. priečke so stratou 4:04 minúty na víťazného Francúza Aubina Sparfela. Tobias Hajkovský bol 50. (+4:40), Jakub Benca 59. (+1 kolo).

Po jednom zástupcovi malo Slovensko zastúpenie v kategóriách mužov elite a mužov do 23 rokov. V elite figuroval na 23. pozícii Matej Ulík (+6:45), v druhej spomenutej kategórii sa umiestnil Samuel Kováč na 36. mieste.

Viac o téme: Slovensko Cyklokros Viktória Chladoňová