Hej, ideš do brány, chlapče: Ukrajinský hrdina Realu Madrid chytil šancu za pačesy

Radosť futbalistov Realu MadridRadosť futbalistov Realu Madrid Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

MADRID - Tréner Carlo Ancelotti po postupe futbalistov Realu Madrid do osemfinále Ligy majstrov velebil Andrija Lunina.

Ukrajinský brankár v šiestej minúte duelu proti Sportingu Braga zneškodnil penaltu Alvara Djala. Real napokon vyhral 3:0 a v C-skupine je stále stopercentný.

"Pre Andrija to bola zložitá situácia. Musel na poslednú chvíľu nahradiť Kepu Arrizabalagu, ktorý sa zranil na predzápasovej rozvičke. Počínal si však ako skúsený harcovník a pri penalte predviedol skvelý zákrok, veľmi nás podržal," uviedol Ancelotti pre akreditované médiá.

Som rád, že som pomohol tímu

Lunin sa o svojom štarte dozvedel niekoľko minút pred úvodným výkopom: "Nie je ľahké naskočiť do zápasu, no vždy musí byť človek pripravený. Spoluhráči ma povzbudzovali a dodali mi sebavedomie. Som rád, že som vystihol smer Djalovej strely a pomohol tímu. Dosiahli sme víťazstvo, ktoré nás posunulo do vyraďovacích bojov."

Domácich poslal do vedenia v 27. minúte Brahim Diaz. V druhej 45-minútovke pridali ďalšie presné zásahy Brazílčania Vinicius Júnior a Rodrygo.

Rodrygo oslavuje gól Real Galéria fotiek (15) Rodrygo a jeho gólová radosť Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

Obranca Bragy Jose Fonte bol sklamaný, že portugalský tím vyšiel na Santiago Bernabeu naprázdno: "Začali sme veľmi dobre, nepremenená penalta nás však zrazila na kolená. Pre nás je úspech už to, že môžeme hrať skupinovú fázu Ligy majstrov. Každým zápasom rastieme, no ešte nám chýba niečo k tomu, aby sme sa vyrovnali špičkovým európskym tímom."

Neapol iba remizoval s Unionom

Hráči SSC Neapol v úvodnom stredajšom dueli skupiny iba remizovali s Unionom Berlín 1:1. Slovenský stredopoliar v drese domácich Stanislav Lobotka hral do 77. minúty. Neapol sa ujal vedenia zásluhou Mattea Politana, no Union vyrovnal krátko po prestávke.

Dvojica hosťujúcich hráčov sa dostala do kontry proti poslednému Lobotkovi, ktorý nezabránil gólu Davida Fofanu. Slovenského stredopoliara v 75. minúte fauloval Lucas Tousart a pre problém s pravou rukou nemohol pokračovať v zápase.

Zo záverečného tlaku už Neapol nič nevyťažil, Union tak získal historický prvý bod v skupinovej fáze LM. "Za predvedený výkon sme si zaslúžili vyhrať, doplatili sme však na chybu v obrane, z ktorej rezultoval vyrovnávajúci gól Unionu. Potom sme vrhli všetky sily do útoku v snahe získať tri body, no nepodarilo sa nám to.

Chceme sa ospravedlniť fanúšikom. Som presvedčený o tom, že napriek strate dvoch bodov postúpime do osemfinále," povedal pre klubový web obranca Neapola Giovanni di Lorenzo.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 15

Viac o téme: UEFA Carlo Ancelotti Real Madrid SSC Neapol Liga majstrov Stanislav Lobotka Vinícius Júnior Brahim Díaz Rodrygo