Kúzelný chlapec Bellingham pohladil duše Realu: K radosti stačila jedna veta, máme sa na čo tešiť

Jude Bellingham po zápase AnglickaJude Bellingham po zápase Anglicka Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Birmingham City, Borussia Dortmund a Real Madrid. Takto vyzerá doterajšia kariérna cesta Judea Bellinghama, 20-ročného anglického supertalentu.

Rodák z anglického Stourbridge prestúpil v lete do Realu Madrid za 103 miiónov eur a fanúšikovia Los Blancos si ho okamžite zamilovali. Diriguje hru, strieľa dôležité góly a zatiaľ mu svieti pri jeho mene 10 presných zásahov v 10 zápasoch za Real.

Behom reprezentačnej prestávky hral za Anglicko proti Taliansku a aj v tomto strenutí si stihol pripísať asistenciu. Chvály, ktoré sa na neho zniesli po zápase, boli pochopiteľné, pretože opäť išlo o šou v jeho podaní. Wembley mu pripravilo ovácie v stoji.

Pozornosť sa neorientovala iba na postup Albionu na Euro 2024 do Nemecka, ale aj na Bellinghamov štart snov v Reale. Bellingham svojimi slovami potešil všetkých fanúšikov kráľovského giganta. "Chcem zostať v Reale Madrid najbližších 10-15 rokov môjho života. To je miesto, kde chcem byť. V Reale to milujem. Bytie v Reale ma stopercentne zlepšilo ako hráča. Byť každý deň pri hráčoch s touto mentalitou a kvalitou vás dostane na nový mentálny a fyzický level. Taktiež zbožňujem voľnosť, ktorú mi Ancelotti dáva," vyriekol Bellingham po bitke Anglicka s Talianmi.

Futbalová Európa sa vracia do akcie po reprezentačnej prestávke, Real cestuje na pôdu Sevilla FC. Pusinky sú po deviatich kolách na čele so ziskom 24 bodov a skóre 20:6. Jediná strata bodov prišla v derby na ihrisku Atlética Madrid (1:3).

Viac o téme: Real Madrid CF Jude Bellingham
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy