Nistelrooy túži po návrate do zostavy Realu

Ruud van NistelrooyRuud van Nistelrooy Zdroj: SITA

MADRID - Holandský futbalista Ruud van Nistelrooy (33) je po doliečení vážneho zranenia kolena pripravený zabojovať o miesto v zostave španielskeho veľkoklubu Real Madrid.

Funkcionári "bieleho baletu" minuli počas letného prestupového obdobia vyše 250 miliónov eur na získanie ofenzívnych "dravcov" Cristiana Ronalda, Karima Benzemu či Kaka. Holandský zakončovateľ je napriek týmto nákupom presvedčený o svojej schopnosti preniknúť do zostavy trénera Manuela Pellegriniho. Na hrote útoku to však bude mať o to ťažšie, že preferovanými hráčmi sú Raúl a Gonzalo Higuain.

 


"Najjednoduchšie by bolo pre mňa odísť do menšieho klubu. Ja však Real Madrid neopúšťam. Chcem spoznať svoje schopnosti. Určite som ešte na ihrisku neukázal všetko," uviedol bývalý reprezentant, podľa ktorého je návrat do starej formy iba otázkou času.
 

 

"Viem, že stále dokážem hrať na najvyššej úrovni. Fyzicky sa cítim lepšie než pred zranením. Potrebujem sa iba dostať do svojho rytmu a ten príde s odohratými zápasmi," pokračoval.
 

 

Holanďan zaznamenal v drese Realu od príchodu z Manchestru United v roku 2007 v 89 zápasoch 60 gólov a tešil sa z dvoch ligových titulov. V sezóne 2008/09 sa stal najlepším strelcom súťaže. "Doktor, ktorý ma operoval, mi povedal, že môžem hrať ešte tri roky a keď skončím s futbalom, nebudem mať žiadne problémy. Pred zranením som sa necítil dobre. Stratil som tak tri roky," dodal Van Nistelrooy.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy