Dostal šancu a nesklamal: Nečakaný moment v 86. minúte, Dúbravka prispel k mizérii Red Devils

Striedajúci Martin Dúbravka prichádza do hryStriedajúci Martin Dúbravka prichádza do hry Zdroj: Profimedia

LONDÝN - Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka sa v sobotu prvýkrát v prebiehajúcej sezóne Premier League postavil do brány Newcastlu United a prispel k víťazstvu nad Manchestrom United 1:0.

V 86. minúte vystriedal zraneného Nicka Popea, v najvyššej anglickej súťaži si zahral naposledy 28. mája proti Chelsea (1:1).

Dúbravka po troch minútach na ihrisku inkasoval, no gól Harryho Maguirea, ktorý tečoval strelu Antonyho, neplatil, keďže obranca Manchestru stál v ofsajde. Víťazstvo domácich zariadil v 56. minúte Anthony Gordon.

Newcastle vyhral druhýkrát po sebe a posunul sa na 5. miesto tabuľky o skóre pred Tottenham, ktorý bude hrať v nedeľu na pôde Manchestru City. "Červení diabli" sú s dvojbodovou stratou na siedmej priečke. V nedeľu ich môže predbehnúť Brighton, ktorý nastúpi na ihrisku Chelsea.

Arsenal rozhodol v úvode

Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili nad Wolverhamptonom 2:1. V úvode zápasu o tom rozhodli Bukayo Saka a Martin Odegaard, v 86. minúte skorigoval stav Matheus Cunha. "Kanonieri" sú na čele neúplnej tabuľky so štvorbodovým náskokom pred Manchestrom City. Úradujúci anglický majster odohrá stretnutie 14. kola v nedeľu proti Tottenhamu.

Hráč Arsenalu Martin Odegaard Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

Hráči Burnley ukončili šesťzápasovú sériu prehier, keď na domácom ihrisku zdolali Sheffield vysoko 5:0. Do vedenia išli už v 1. minúte po zásahu Jaya Rodrigueza. Postupne sa presadili Jacob Bruun Larsen, Zeki Amdouni, Luca Koleosho a Josh Brownhill. Hostia hrali v početnej nevýhode, v nadstavenom čase prvého polčasu putoval po druhej žltej karte do spŕch útočník Oliver McBurnie.

V ďalšom zápase zvíťazil Brentford nad Lutonom 3:1. Všetky štyri góly padli po zmene strán, najskôr sa presadil Neal Maupay a do dvojgólového vedenia poslal domácich Ben Mee. V 76. minúte znížil Jacob Brown, no Brentford využil výraznú prevahu a na konečných 3:1 upravil v 81. minúte Shandon Baptiste.

Everton triumfoval na pôde Nottinghamu Forest 1:0, v 67. minúte o tom rozhodol stredopoliar Dwight McNeil. "Toffees" majú po desaťbodovej penalizácii na konte len sedem bodov a v tabuľke figurujú na zostupovej 18. priečke.

Premier League - 14. kolo:

Burnley FC - Sheffield United 5:0 (2:0)
Góly: 1. Rodriguez, 29. Bruun Larsen, 73. Amdouni, 75. Koleosho, 81. Brownhill, ČK: 45.+1 McBurnie (Sheffield) po 2. ŽK

FC Brentford - Luton Town 3:1 (0:0)
Góly: 49. Maupay, 56. Mee, 82. Baptiste - 76. Brown

FC Arsenal - Wolverhampton Wanderers 2:1 (2:0)
Góly: 6. Saka, 13. Odegaard - 86. Cunha

Nottingham Forest - FC Everton 0:1 (0:0)
Gól: 67. McNeil

Newcastle United - Manchester United 1:0 (0:0)
Gól: 56. Gordon