Arsenal si žije vlastný sen: Žiadny čierny kôň, ale nepopierateľný kandidát na veľké trofeje

Hráč Arsenalu Martin Odegaard (uprostred) oslavuje so spoluhráčmi strelený gólHráč Arsenalu Martin Odegaard (uprostred) oslavuje so spoluhráčmi strelený gól Zdroj: TASR/AP/Kin Cheung

BRATISLAVA - Futbalisti Arsenalu sa po siedmich rokoch predstavia v osemfinále Ligy majstrov.

V stredu deklasovali Racing Lens 6:0 a zabezpečili si postup z prvého miesta B-skupiny. Istú účasť vo vyraďovacej fáze má aj holandský PSV Eindhoven, ktorý triumfoval na pôde Sevilly 3:2. Zverenci Mikela Artetu proti francúzskemu mužstvu doslova naplnili svoj prívlastok "kanonieri".

Päť gólov "nasúkali" súperovi už v prvom polčase, pričom prvé štyri padli do 27. minúty. Postupne sa presadili Kai Havertz, Gabriel Jesus, Bukayo Saka a Gabriel Martinelli. V nadstavenom čase ešte zvýšil Martin Odegaard.

Po zmene strán Arsenal mierne poľavil, no súpera k výraznejšej šanci nepustil. Na konečných 6:0 upravil v 86. minúte Jorginho z pokutového kopu. Arsenal vybojoval jubilejné 100. víťazstvo v LM a v jarnej fáze sa predstaví po sedemročnej prestávke.

Podarilo sa nám to presvedčivým spôsobom

"Je to skutočný sen. Dnes sme mali šancu sa kvalifikovať a podarilo sa nám to naozaj presvedčivým spôsobom proti dobrému tímu. Od začiatku sme ukázali veľa agresivity a odhodlania. Je skvelé, že sme doma strelili veľa gólov a neinkasovali žiadny. Hráči musia veriť, že sme toho schopní proti veľkým súperom. Teraz si počkáme na to, koho uvidíme ďalej," zhodnotil zápas Arteta.

Jorginho oslavuje so spoluhráčmi Galéria fotiek (6) Gólová radosť futbalistov Arsenalu Zdroj: TASR/AP/Kin Cheung

Londýnčania sa vďaka víťazstvu v skupine v osemfinále určite nestretnú s Manchestrom City, Realom Madrid, Bayernom Mníchov či Barcelonou.

"Keď sme prvýkrát zbadali našu skupinu, chceli sme skončiť na vrchole. Podarilo sa nám to a môžeme byť hrdí," citovala Saku agentúra AP. Lens figuruje na treťom mieste tabuľky a na miestenku v Európskej lige mu stačí remíza proti Seville.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6

Viac o téme: UEFA Mikel Arteta Liga majstrov Arsenal FC Martin Odegaard Gabriel Jesus Kai Havertz Gabriel Martinelli Bukayo Saka