Skalica v úvode sezóny na domácom ľade vyhrala

Ladislav Gabriš z Dukly Trenčín a Žigmund Pálffy z HK 36 SkalicaLadislav Gabriš z Dukly Trenčín a Žigmund Pálffy z HK 36 Skalica Zdroj: SITA

SKALICA - Už prvé minúty naznačili, kto bude mať na ľade prevahu. Domáci si vytvorili viacero šancí, žiadna z nich sa však neskončila za chrbtom Murína. V 5. min mali hostia možnosť otvoriť skóre, Skaličania si však svoju svätyňu dobre bránili a Trenčanom sa nepodarilo presadiť ani v početnej prevahe. V 10. min si presilovú hru zahral domáci tím, avšak po vlastnej chybe sa na Faltera vyrútil Miklík.

Domáci brankár v tomto súboji uspel. V tej istej minúte si na druhej strane vytvoril šancu i Pašek - puk sa snažil prepasírovať pomedzi Murínov betón a žŕdku. Ten však zostal ležať na polceste. Skóre sa výrazne nemenilo, šance sa objavovali na oboch stranách, no ani jednému mužstvu sa nepodarilo otvoriť skóre. Vytúžený gól prišiel až v poslednej minúte 1. tretiny, keď sa obe mužstvá už videli v šatniach, Jarolín nevedel čo s pukom a tak sa z otočky rozhodol prekonať Murína, čo mu prinieslo úspech - 1:0.

Druhá tretina sa vyznačovala nerovnomerným počtom hráčov na ľade a častými vylúčeniami. Skaličanom sa podarilo zvýšiť náskok už v 29. min po tom, čo Hranáč naklepol puk a Murín sa ho snažil dostať do bezpečnej vzdialenosti od bránky, no namiesto toho si ho sklepol priamo za brankovú čiaru. O 3 minúty neskôr svoj tím oslabil Kvetan, čo domáci opäť využili a ešte zvýraznili svoj náskok - 3:1. Veľké úsilie o vyrovnanie potom vyvinul Valčák, ktorý akoby sa nechcel nechať nikým a ničím zastaviť, ani jeho snaha však nepriniesla Trenčanom želaný osoh.

V tretej tretine začínali domáci presilovkou, pustili sa do Trenčanov, ale úspech im to neprinieslo. Hra sa potom podstatne zrýchlila a obe mužstvá si vytvárali početné šance a prevetrávali brankárov súpera. Gól prišiel až v polovici tretiny, keď sa hosťujúcemu Dubecovi podarilo prekonať Faltera ľahkou strelou z otočky - 3:1. V 57. min došlo k prerušeniu hry v podobe zranenia Miklíka, ktorý si v osobnom súboji ´vyhodil´ rameno a z ľadu ho museli odviezť s pomocou nosidiel.

Hokej - Slovnaft extraliga - 1. kolo základnej časti:

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Góly: 20. R. Jarolín (Kocák, R. Hartmann), 29. Hranáč, 32. R. Hartmann (Kostourek, Pálffy) - 51. Dubec (Valčák)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - M. Orolin, Horínek, 4013 divákov

Zostavy:
Skalica: Falter - Gründling, Hranáč, Škápik, M. Výborný, Škadra, R. Jendek, Beňa, Gula - Pálffy, Zálešák, R. Hartmann - R. Školiak, Kostourek, D. Pašek - Kocák, Jarolín, T. Višňovský - Kutálek, F. Novák, Šátek
Trenčín: Murín - Kvetan, Sekeráš, Fatyka, Gabriš, J. Liška, Hančák, Trefný, M. Chovan - Paroulek, Valčák, Dubec - Filo, Šimíček, Michel Miklík - Tybor, O. Ďuriš, T. Radulay - Lobotka, T. Troliga, L. Ružička

Hlasy trenérov:

Ján Faith (tréner Skalice): "Musím súhlasiť s tým, že to bol dobrý a rýchly hokej. Pripísali sme si zaslúženú výhru, keď sme si vytvorili veľa príležitostí. Prežili sme oslabenia ako o jedného tak i o dvoch hráčov. Trenčín bol veľmi kvalitný súper a preto ma víťazstvo teší."

František Hossa (tréner Trenčína): "Na začiatok sezóny to bol veľmi dobrý zápas oboch tímov, ktorý bol však z našej strany nešťastne stratený. V 1. tretine sme dostali gól do kabíny, čo nás postavilo do neľahkej pozície, ďalšie dva góly boli vlastné. Musím pochváliť domáceho brankára Faltera za výborný výkon."