O víťazstve Banskej Bystrice rozhodli nájazdy

Útočník Banskej Bystrice Vladimír Országh (druhý zprava) medzi zvolenskými hráčmiÚtočník Banskej Bystrice Vladimír Országh (druhý zprava) medzi zvolenskými hráčmi Zdroj: SITA

ZVOLEN - Úvod do zápasu vyšiel lepšie hosťom. Už v 4. min vybojoval puk Országh, Bulík ho posunul Pardavému no ten ani na dvakrát neprekonal J. Laca. Následne domáci nevyužili presilovku, keď dobrú príležitosť spálil Juraško. Na opačnej strane sa v 12. min mohol presadiť Drotár. Najväčšie šance však nevyužili domáci hokejisti v poslednej minúte prvej tretiny.

Najprv Chovan mieril do žŕdky a po ňom Gálik vo vyloženej šanci poslal puk iba do Petríkovho betónu.

V druhej tretine sa mohol presadiť z medzikružia domáci Hurtaj. Zvolenčania potom nevyužili takmer poldruhaminútovú presilovku 5 proti 3. V 30. min v početnej výhode sa po prihrávke Drotára do listiny strelcov zapísal Kolba. Hostia dostali krídla, gól na hokejke mali M. Hlinka, Biro a Jánoš, no Laca neprekonali. Zvolenu sa napokon podarilo vyrovnať v 39. min, keď sa po prihrávke Kopeckého pred Petríkom presadil Hurtaj, ktorý vo vzduchu trafil polovysoký puk.

V tretej dvadsaťminútovke mali hostia šancu hrať presilovku o dvoch hráčov, ale viac ako 30-sekundovú výhodu nevyužili. Hralo sa viac opatrne s dôrazom v obrane a šancí bolo menej. V 56. min sa z vedenia prvýkrát tešili domáci hokejisti, keď po úspešnom vhadzovaní Hurtaja bekhendom Kopecký prekonal zblízka Petríka. Hostia však stihli vyrovnať - prihrávku Bulíka využil v 58. min pri žrdi osamotený Pardavý. Záverečné sekundy patrili Zvolenčanom, tí ale nevyužili presilovku a rovnako z tejto výhody nič nevyťažili ani v začiatku predĺženia.

Rozhodovalo sa v samostatných nájazdoch, v ktorých Laca prekonal najprv Bulík a po ňom aj Pardavý.

Hokej - Slovnaft extraliga - 1. kolo základnej časti:

HKM Zvolen - HC\'05 Banská Bystrica 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 39. Ľ. Hurtaj (J. Kopecký, M. Chovan), 56. J. Kopecký (Ľ. Hurtaj) - 30. Kolba (Drotár, Paľov), 58. Pardavý (Bulík), rozhodujúci sam. nájazd premenil Bulík
Vylúčení: 9:11 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Korba, Smrek, 4245 divákov

Zostavy:
Zvolen: J. Laco - Javín, J. Valach, L. Čierny, Juraško, Ďaloga, Hraško - Sochor, R. Liščák, Gálik - M. Chovan, Ľ. Hurtaj, J. Kopecký - Pavliš, F. Turek, V. Baláž - Lelkeš, Otčenáš, Marcinek
Banská Bystrica: Petrík - Frühauf, Vantroba, Kolba, Bauer, Bambúch, Biro, Vizváry, A. Mrena - V. Országh, Bulík, Pardavý - Paľov, Miroslav Hlinka, Drotár - Dian, Sabol, Jánoš - Ižvolt, Češík, Tonkovič.

Hlasy:

Miloš Holaň (tréner Zvolena): "Výborná kulisa, dobrý zápas. Mrzí ma iba to, že sme nevyhrali a nevyužili viaceré presilovky, musíme na tom ešte popracovať. Mali sme niekoľko šancí, ale dostali sme hlúpy gól na 2:2. Škoda, že sme potom nevyužili ďalšiu presilovku. Na samostatné nájazdy to už je vabank. Výborne zachytal súperovi brankár Petrík."

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Neprišli sme do Zvolena ani v úlohe favorita, ale ani outsidera. Rozhodujúci moment nastal v tretej tretine za stavu 1:1. Myslel som si, že kto dá gól môže tento zápas vyhrať. Napokon sa tak nestalo. Musím hráčov pochváliť za bojovnosť a gól na 2:2. Bol to aj zápas nášho brankára Petríka, ktorý predčil domácich strelcov. Myslím si, že o ten jeden bod sme v dnešnom zápase boli lepší."