Slávia s Krajčíkom len remizovala

Matej KrajčíkMatej Krajčík Zdroj: SITA

PRAHA - V úvodných dvoch dueloch 7. kola najvyššej českej futbalovej súťaže zvíťazili domáce mužstvá. Příbram si poradil s Plzňou, za ktorú od začiatku druhého polčasu nastúpil bývalý hráč MFK Ružomberok Marek Bakoš. V druhom stretnutí zvíťazil Baník Ostrava nad FK Bohemians-Střížkov tiež 1:0 a priebežne sa posunul na prvé miesto v tabuľke.

Za Ostravu odohral celý zápas Róbert Zeher, Jaroslav Belaň odchytal celý duel v bránke hostí. V podvečernom zápase domáca Sparta Praha vyhrala nad Jabloncom 2:0. Slovenský stredopoliar Igor Žofčák odohral za domácich celý duel, jeho spoluhráč Juraj Kucka nastúpil na ihrisko v 89. minúte. Večerný duel medzi Slovanom Liberec a Slaviou Praha sa skončil zmierlivo 1:1. Slovenský obranca Matej Krajčík odohral za zošívaných celý zápas.

Súhrn výsledkov sobotňajších duelov 7. kola najvyššej českej futbalovej súťaže Gambrinus ligy 2009/2010:

Příbram - Plzeň 1:0 (1:0)
Gól: 23. D. Huňa
Marek Bakoš odohral druhý polčas, Tomáš Hájovský (obaja Plzeň) odohral celý duel a v 63. min dostal žltú kartu

Baník Ostrava - FK Bohemians Praha-Střížkov 1:0 (1:0)
Gól: 26. Bolf
Róbert Zeher (Ostrava) odohral celý duel, Jaroslav Belaň odchytal celý zápas, Michal Demeter (obaja Bohemians-Střížkov) hral do 37. minúty a v 27. min videl žltú kartu

Sparta Praha - Jablonec 2:0 (0:0)
Góly: 60. Kušnír, 70. Wilfried