Brankár Kladna Romanovs s ťažkým zranením

KLADNO - Tržné rany na hlave a pomliaždenú krčnú chrbticu si odniesol z dnešného ligového zápasu na Kladne brankár futbalistov Slavie Deniss Romanovs (31). Lotyšský gólman duel, v ktorom Pražania vyhrali 2:0, nedochytal potom, čo ho v závaru v 82. minúte trafil kopačkou do hlavy domáci útočník Pavel Simr. Lekári však po vyšetrení vylúčili vážnejšie komplikácie.

Pre Romanovsa po minútovom ošetrení priamo na hraciu plochu prišla sanitka a otraseného hráča odviezla do pražskej nemocnice. Brankár bol pri prevoze podľa hovorcu Slavie Ondřeja Zlámala pri vedomí a normálne komunikoval. Röntgen neskôr vylúčil vážnejšie poranenie hlavy alebo chrbtice.

"Zašili mu tržné rany na hlave a na zátylku. Zrejme už zajtra bude prepustený domov, ale približne týždeň bude mať pancier," povedal Zlámal.

Kladenský štadión ale stíchol v zlej predtuche, keď brankár po súboji s domácim Simrom a potom, čo cez neho ešte prepadli dvaja ďalší hráči, zostal osem minút pred koncom bezvládne ležať na trávniku. Okamžite k nemu pribehli lekári z oboch tímov, hráči smerom k lavičkám gestikulovali, že Romanovs nutne potrebuje fixačný golier na krk, určený pre stabilizáciu poraneného miesta.

Romanovs mal na hlave tržné rany, po tvári mu tiekla krv. A hlavne si vraj sťažoval, že nemôže hýbať krkom. "Veľmi ma mrzí, že to takto dopadlo. Ale v mojom zákroku nebol žiadny úmysel," povedal Simr, ktorý kopačkou zasiahol slávistického gólmana priamo do hlavy. "Mal som to na dlhú nohu, Romanovs mi skočil priamo pod ňu. Keď ho nakladali do sanitky, tak som sa mu ospravedlnil," hovoril Simr.

Lekári Romanovsa opatrne naložili na nosidlá a zafixovali mu krk. Vzápätí gólmana v ich sprievode odviezli do nemocnice. "Nebol to príjemný pohľad," povedal útočník Risto Naumov, autor oboch slavistických gólov. Romanovsa tak stretla pri jeho tohtoročnej ligovej premiére v Slávistickom drese veľká smola, na šancu čakal od mája.