Líder z Teplíc len remizoval v Ostrave

FK TepliceFK Teplice Zdroj: SITA

PRAHA - Futbalisti Teplíc zostávajú nezdolaní aj po sobotňajších zápasoch 9. kola najvyššej českej súťaže. Líder Gambrinus ligy remizoval na ihrisku nebezpečného Baníka Ostrava 2:2 aj napriek tomu, že v stretnutí dvakrát prehrával. Naopak, v nepresvedčivých výkon pokračuje pražská Sparta.

Tím z Letnej v zostave s Igorom Žofčákom len remizoval na domácej pôde s Viktoriou Plzeň 0:0 a odmietol tak posun na vrchné poschodia tabuľky. Remízou 1:1 sa skončilo aj derby Bohemians 1905 - Slavia Praha. Do vedenia šiel majster zásluhou presného zásahu Belaida, ktorý premenil pokutový kop. O pár minút na to však Štohanzl využil tretiu veľkú šancu domácich. Hráči Bohemians sa napokon takmer mohli radovať z víťazstva, no strelu Rótha vytlačil brankár Vaniak na žrď. V treťom sobotňajšom dueli vyhral Liberec nad Slováckom 2:0.

Výsledky sobotňajších stretnutí 9. kola najvyššej českej futbalovej súťaže - Gambrinus ligy:

Ostrava - Teplice 2:2 (1:1)
Góly: 1. Strnad, 48. M. Lička - 2. Vachoušek, 68. Kalivoda, 6456 divákov
Róbert Zeher odohral celý zápas, Ján Greguš (obaja Baník Ostrava) nebol na zápasovej súpiske - Andrej Hesek prišiel na ihrisko v 70. min, Michal Gašparík (obaja Teplice) nastúpil v 88. minúte.

Liberec - Slovácko 2:0 (1:0)
Góly: 16. Selassie, 50. Jan Blažek, 3732 divákov
Peter Struhár odohral 64 min a v 53. min dostal žltú kartu, Miroslav Filipko a Michal Gonda (všetci Slovácko) neboli na zápasovej súpiske.

Sparta Praha - Plzeň 0:0
Igor Žofčák odohral 67 min, Matúš Kozáčik presedel celý zápas na lavičke náhradníkov, Juraj Kucka (všetci Sparta Praha) nebol na zápasovej súpiske - Marek Bakoš odohral 71 min a v 34. min dostal žltú kartu, Tomáš Hájovský (všetci Plzeň) nebol ani na lavičke náhradníkov.

Bohemians 1905 - Slavia Praha 1:1 (0:0)
Góly: 69. Štohanzl - 63. Belaid (z pok. kopu), 7500 divákov (vypredané)
Martin Csech odohral celý zápas, Ivan Janek nastúpil na prvých 59 min, keď ho vystriedal Michal Dian, Radoslav Augustín (všetci Bohemians) nebol na zápasovej súpiske - Matej Krajčík odohral celý zápas, Peter Grajciar (obidvaja Slavia Praha) nastúpil v 88. min.