VIDEO Diváci čumeli s otvorenými ústami: Priebeh duelu, aký neočakával ani sám Alcaraz!

Nemecký tenista Alexander Zverev (vľavo) sa objíma s porazeným Španielom Carlosom Alcarazom po jeho výhre vo štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian OpenNemecký tenista Alexander Zverev (vľavo) sa objíma s porazeným Španielom Carlosom Alcarazom po jeho výhre vo štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open Zdroj: TASR/AP/Alessandra Tarantino

MELBOURNE - Španielsky tenista Carlos Alcaraz vypadol vo štvrťfinále mužskej dvojhry na grandslamovom Australian Open.

Druhý nasadený hráč podľahol turnajovej šestke Nemcovi Alexandrovi Zverevovi v štyroch setoch 1:6, 3:6, 7:6 (2), 4:6. Zverev sa v semifinále stretne s Rusom Daniilom Medvedevom, ktorý v stredu zvíťazil nad Poliakom Hubertom Hurkaczom v piatich setoch 7:6 (4), 2:6, 6:3, 5:7, 6:4.

Zverev nedal favoritovi stretnutia i celého turnaja v úvodných dvoch setoch šancu a brejkol ho hneď pri prvej príležitosti v druhom geme. Podanie mu vzal aj za stavu 4:1, následne servoval na víťazstvo a využil prvý setbal. Španielov prejav sa v druhom sete zlepšil a v siedmom geme sa dostal aj k dvom brejkbalom. Tie však nevyužil, sám stratil servis a za stavu 3:5 pustil súpera do vedenia 15:0 hneď na svojom prvom podaní.

Zverev opäť využil prvý setbal. Jeho súper zdramatizoval priebeh zápasu až v deviatom geme tretieho dejstva, keď si vzal naspäť servis a znížil na 4:5. V tajbrejku chytil druhý dych a Nemcovi dovolil uhrať len dva body. Hneď na začiatku záverečného dejstva prišiel o podanie, no vzápätí si ho vzal naspäť. To sa mu však už nepodarilo za stavu 4:5 a Zverev už dotiahol zápas do úspešného konca.

"Hrám s najlepšími hráčmi na svete, najmä v uplynulých dvoch rokoch. Carlos je druhý najlepší a vyhral dva grandslamové turnaje. Je pocta hrať takýto zápas a keď ste tak blízko víťazstvu, začnete nad tým príliš rozmýšľať. Som rád, že som v štvrtom sete vrátil späť a vyhral," povedal Zverev pre akreditované médiá.

Nebol som vo svojej koži

Alcaraz bol po prehre sklamaný. "Nebol som vo svojej koži, nevychádzalo mi prvé podanie a robil som priveľa nevynútených chýb. Neviem presne, čo sa stalo, musím tento zápas rozobrať s mojim trénerom Juanom Carlosom Ferrerom. V treťom sete som zabojoval kvôli fanúšikom a uspel v tajbrejku, no vo štvrtom dejstve mal opäť navrch Sascha, ktorý odohral skvelý duel," citoval slová Alcaraza španielsky denník Marca.

Účasť vo štvrťfinále bola pre Alcaraza aj tak najlepším výsledkom na Australian Open. Pri debute v roku 2021 vypadol v druhom kole, o rok neskôr pridal tretie kolo a vlani o štart v Melbourne ako šampión US Open prišiel kvôli zraneniu. Na ďalších grandslamových turnajoch sezóny potom došiel vždy minimálne do semifinále a vo Wimbledone získal druhý grandslamový titul kariéry.