Spomienka na spanilú jazdu Dominiky Cibulkovej: Toto sa na Australian Open nestalo 10 rokov!

Čínska tenistka Čeng Čchin-wenČínska tenistka Čeng Čchin-wen Zdroj: SITA/AP/Andy Wong

MELBOURNE - Čínska tenistka Čeng Čchin-wen doplnila štvoricu semifinalistiek na grandslamovom turnaji Australian Open.

V stredajšom štvrťfinále zdolala Rusku Annu Kalinskú v troch setoch 6:7 (4), 6:3, 6:1. Jej súperkou v boji o finále bude kvalifikantka Dajana Jastremská z Ukrajiny.

Dvanásta nasadená hráčka brejkla súperku hneď v prvom geme, no Kalinská si vzápätí zobrala podanie späť. Úvodný set rozhodol až tajbrejk, v ktorom mala navrch Ruska, keď využila hneď prvý setbal pri podaní Čchin-wen. Tá v druhom dejstve naklonila zápas na svoju stranu za stavu 4:3 - súperke vzala servis, následne ho potvrdila a vybojovala si tak tretí set.

Od tohto brejku vyhrala desať z jedenástich gemov, v záverečnom dejstve vzala Kalinskej tri podania a zvíťazila 6:1. Po desiatich rokoch je tak prvá Číňanka v semifinále grandslamu. Naposledy to dokázala Na Li, ktorá zdolala vo finále AO Slovenku Dominiku Cibulkovú.

"Dnes hrala veľmi dobre, mala najmä veľmi dobré údery od základnej čiary. V prvom sete to bolo vyrovnané a náročné, musela som zostať sústredená. Som veľmi šťastná, najmä po takomto výkone. Je to moje prvé semifinále," povedala Čchin-wen pre akreditované médiá.