VIDEO Česká tenistka sa mohla rozkrájať: Nebolo kadiaľ, jednoznačná štvrťfinálová prehra

Bieloruská tenistka Aryna Sabalenková a Češka Barbora Krejčíková si podávajú ruky pri sieti po štvrťfinálovom zápase ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open Bieloruská tenistka Aryna Sabalenková a Češka Barbora Krejčíková si podávajú ruky pri sieti po štvrťfinálovom zápase ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open Zdroj: TASR/AP/Asanka Brendon Ratnayake

MELBOURNE - Bieloruská tenistka Aryna Sabalenková sa stala druhou semifinalistkou Australian Open 2024. Vo štvrťfinále porazila Češku Barboru Krejčíkovú jednoznačne 6:2, 6:3. Jej súperkou v semifinále bude Američanka Coco Gauffová.

Dvadsaťosemročná Krejčíková prehrala so Sabalenkovou šiesty vzájomný zápas a štvrtý v rade. V dueli nedokázala čeliť útočnému tenisu súperky, prišla šesťkrát o servis a prehrala za hodinu a 11 minút. Nevyužila tak šancu dostať sa do prvého grandslamového semifinále vo dvojhre od Roland Garros 2021, ktoré ovládla.

O tri roky mladšia Sabalenková vyhrala aj ôsme grandslamové štvrťfinále a postúpila do šiesteho semifinále na turnajoch "veľkej štvorky" za sebou. Na turnaji zatiaľ nestratila ani set a prehrala len 16 gemov. V 2. kole vyradila ďalšiu českú hráčku Brendu Fruhvirtovú.

Bieloruská tenistka Aryna Sabalenková Galéria fotiek (13) Bieloruská hráčka Aryna Sabalenková Zdroj: TASR/AP/Asanka Brendon Ratnayake

Krejčíková sa v Melbourne dostala do štvrťfinále dvojhry druhýkrát v kariére a prvýkrát od roku 2022. Stretnutie proti favoritke začala úspešnou hrou na servise, ďalšie tri podania ale stratila. Útočne hrajúca Sabalenková získala prvý set za 34 minút. Krejčíková prehrala úvodný set na turnaji štvrtýkrát, na rozdiel od skorších zápasov sa jej ale ďalší obrat nepodaril.

Taktiež v druhom dejstve Sabalenková utiekla po dvoch brejkoch do vedenia 4:1. Česká tenistka ešte zabojovala, vďaka brejku znížila na 3:4 a pri ďalšom servise súperky viedla 30:15. Sabalenková však napokon game uhájila a následne pri podaní Krejčíkovej zakončila duel čistou hrou. Bieloruska opanovala štatistiku víťazných úderov (20:6).

"Odohrala som skvelý zápas, dúfam, že budem pokračovať v tomto trende aj v ďalšom priebehu turnaja. Ďakujem fanúšikom, ktorí vytvorili skvelú atmosféru. Aj vďaka ich podpore sa mi v Austrálii tak darí," povedala Sabalenková, ktorá bude mať možnosť odplatiť Gauffovej minuloročnú prehru z finále US Open.