Košice nedali šancu slovenským mladíkom

Huna v gólovej šanciHuna v gólovej šanci Zdroj: SITA

PÚCHOV - Už v 3. min Devečka obral na modrej o puk Höglunda prihrával ho pred bránku voľnému Cingelovi, ktorý z prvej prekonal Hudáčka a otvoril skóre stretnutia. Vyrovnanie prišlo už o 45 sekúnd, keď sa Košičania dostali do útočného pásma, vyšachovali domácu obranu a po osi Deyl, Faith, Dravecký sa skóre vyrovnalo.

V 19. min Faith v oslabení ideálne prihrával do jazdy Bartošovi, ktorý sa natlačil cez obrancu a krížnou strelou popod vyrážačku Čiliaka posla svoj tím do vedenia 2:1.

Po zmene strán Košičanom stačila len 1 minúta, aby strelili hneď dva góly. Najskôr Bartoš nahral Draveckému na prvú strelu, ten vystrelil do zadného mantinelu, odkiaľ sa k nemu puk znova odrazil priamo na hokejku, tentokrát však už bol úspešný. Hneď po ňom Juraj Sýkora zatiahol puk do pásma, prihrával Gronovi, ktorý videl voľného Hunu, ten strieľal z prvej a zvýšil na 1:4. V 29. min staré známe nedáš - dostaneš sa opäť potvrdilo. Najprv na jednej strane neuspel strelou z pomedzi kruhov po peknej kombinácii Košičanov Kledrowetz. Z následného protiútoku po ešte krajšej akcii domácich hráčov zužitkoval Gašparovičovu prihrávku Sýkora.

V 43. min gólman Hudáček spravil chybu pri rozohrávke, jeho prihrávku zachytil Ján Sýkora, ktorý hneď prihrával puk na Gašparoviča pred bránku ten ho však netrafil ideálne, puk ostal ležať vedľa bránky odkiaľ ho L. Hudáček zasunul za chrbát svojho brata. V 54. min využil presilovku Košíc Kledrowetz, ktorý sa postavil medzi kruhy, kde dostal prihrávku od mantinelu od Faitha a otočený bokom k bránke zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov. O necelú minútu neskôr si domáci obrancovia zrazili Šimurdovu strelu spoza bránky odkiaľ prepadla záhadným spôsobom až za chrbát prekvapeného Čiliaka.

Hokej - Slovnaft extraliga - 6. kolo základnej časti:

HK Orange 20 - HC Košice 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
Góly: 3. Cingel (T. Devečka), 29. Ján Sýkora (J. Gašparovič, L. Hudáček), 43. Hudáček (J. Gašparovič, Ján Sýkora) - 4. Dravecký (Juraj Faith, Deyl), 19. P. Bartoš (Juraj Faith, Chmelo), 21. Dravecký (P. Bartoš), 21. Rudolf Huna (Gron, Juraj Sýkora), 54. Kledrowetz (Juraj Faith, Tabaček), 55. Šimurda (Kmiť, Deyl)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška - M. Orolin, Horínek, 431 divákov

Zostavy:
HK Orange 20: Čiliak - Jaborník, Rais, Slimák, Jankovič, Šiška, M. Marinčin, T. Devečka, Vojsovič - L. Hudáček, Grošaft, J. Gašparovič - M. Bakoš, Mlynarovič, Uhnák - Lisoň, J. Petro, Ján Sýkora - Šimčák, Cingel

Košice: J. Hudáček - Tabaček, M. Gajdoš, Kledrowetz, Chmelo, P. Mikuš, Deyl, Pichnarčík - Dravecký, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, Gron, Juraj Sýkora - Šimurda, Húževka, Kmiť - Höglund, Mertel, Jenčík - Baláž

Hlasy:
Štefan Mikeš (HK Orange 20): "Mrzí ma výsledok, dostali sme šesť gólov, čo je doma veľa. Narobili sme viaceré chyby v defenzíve, ale ukázali sme pekné momenty – ofenzívne, herné, kombinačné. Ukázali sme dnes veľký talent, veľké možnosti, ale ukázali sme na druhej strane aj chyby. Máme chuť ísť ďalej, ale musíme koncepčne celých 60 minút hrať disciplinovane, vyvarovať sa chýb, lebo súper ako sú Košice to dokáže využiť."

Pavel Hulva (Košice): "Dobre, že sme vyhrali. Vstúpili sme do zápasu v pohode, prvé 3 minúty sme mali tlak, ale, bohužiaľ, sme inkasovali. Dokonca prvej tretiny sme otočili a na začiatku druhej tretiny sme dali ďalšie dva rýchle góly. Domáci dokázali stiahnuť na 3:4, potom to bolo vyrovnané, nakoniec sa prejavila naša skúsenosť a dali sme dva góly. S výsledkom som spokojný."