Krok správnym smerom: Fehérváry urobil progres, tréner Capitals je poslom dobrých správ

Slovenský hokejista Martin FehérvárySlovenský hokejista Martin Fehérváry Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

WASHINGTON - Slovenský hokejista Martin Fehérváry sa po zranení opäť zapojil do tímového tréningu. Obranca Washingtonu sa zúčastnil v pondelok na dopoludňajšom rozkorčuľovaní pred domácim zápasom NHL s Ottawou (6:3), do ktorého ešte nenastúpil.

Fehérváry utrpel zranenie v dolnej časti tela 17. februára v súboji na ľade Montrealu. Odvtedy vynechal päť stretnutí a klub ho zaradil na listinu zranených hráčov. Dvadsaťštyriročný zadák si pri chôdzi musel pomáhať barlami. Tréner Spencer Carbery informoval, že jeho zranenie bude klub posudzovať na týždennej báze.

Účasť na pondelkovom rozkorčuľovaní však naznačuje, že prognóza by mohla byť menej vážna, ako sa pôvodne uvažovalo. Fehérváry trénoval podľa zámorských médií zatiaľ bezkontaktne spoločne s ďalším spoluhráčom Nicom Dowdom, ktorý sa takisto zotavuje po zranení. "Obaja napredujú. Radi by sme teraz videli, ako sa vrátia do plného tréningového zaťaženia a potom uvidíme, kam to bude smerovať," povedal Carbery.

Fehérváry nastúpil v tejto sezóne v 47 dueloch, v ktorých nazbieral 12 bodov za dva góly a desať asistencií. V priemere odohral 18:46 minúty na zápas. Počas prebiehajúceho ročníka už predtým vynechal päť zápasov pre iné zranenie v dolnej časti a jeden duel pre zranenie v hornej polovici tela.

Viac o téme: Washington Capitals NHL Martin Fehérváry
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy