VIDEO Narodil sa v zámorí, má slovenské korene: Mladý Kanaďan strelil svoj prvý gól v NHL

Logan Stankoven strelil svoj prvý gól v NHLLogan Stankoven strelil svoj prvý gól v NHL Zdroj: SITA/AP/LM Otero

WASHINGTON - Hokejisti Washingtonu zdolali v noci na utorok v NHL Ottawu 6:3 a pripísali si štvrté víťazstvo z uplynulých piatich zápasov.

Capitals opäť nastúpili bez zraneného slovenského obrancu Martina Fehérváryho. Na triumfe Washingtonu sa dvomi gólmi podieľal Hendrix Lapierre.

Seattle so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom zvíťazil v noci na utorok v NHL nad Bostonom 4:3 po samostatných nájazdoch. Jediný úspešný exekútor v rozstrele bol domáci Kailer Yamamoto. Tatar svoj pokus v druhej sérii nepremenil.

Na triumfe Washingtonu sa dvomi gólmi podieľal Hendrix Lapierre, ktorého Capitals povolali z farmy v Hershey iba v piatok. Nastúpil na svoj prvý zápas v NHL po vyše mesiaci. Alexej Protas prispel k víťazstvu gólom a dvomi asistenciami, Beck Malenstyn mal bilanciu 1+1 a Connor McMichael s Anthonym Manthom si zhodne pripísali po dve asistencie.

Tím z hlavného mesta USA naďalej tuho bojuje o play off, na pozíciu Tampy Bay s druhou voľnou kartou vo Východnej konferencii stráca šesť bodov. Ottawe nestačili ani gól a dve asistencie Bradyho Tkachuka a Shanea Pinta.

Hokejisti Washingtonu Capitals Galéria fotiek (11) Tešiaci sa hráči Washingtonu Capitals Zdroj: SITA/AP/Manuel Balce Ceneta

"Užil som si zápas s týmito chalanmi, inkasoval som pár hitov a dal pár gólov. Myslím si, že sa všetci snažili. Bolo super vidieť, ako hráči z rôznych formácií prispeli k víťazstvu," uviedol Lapierre, pre ktorého to bolo prvé viacgólové stretnutie v kariére v NHL.

Edmonton si poradil s Los Angeles 4:2 a po troch prehrách sa vrátil späť na víťaznú cestu. Leon Draisaitl, Ryan Nugent-Hopkins a Evan Bouchard pomohli k triumfu zhodne gólom a asistenciu.

"Myslím si, že musíme zlepšiť začiatky zápasov. Proti tomuto tímu však musíte byť trpezliví. V predošlých sezónach sme proti nim hrali mnohokrát, duely v rámci divízie sú vždy významné, takže sme vybojovali dôležité víťazstvo," zhodnotil Bouchard, ktorého tím prehrával od 7. minúty a do vedenia išiel až v úvode tretej tretiny, práve po víťaznom góle kanadského obrancu.

Stankoven strelil prvý gól v NHL

Dallas podľahol New Yorku Islanders 2:3 po predĺžení, o víťazstve hostí rozhodol v tretej minúte extračasu Bo Horvat. Svoj prvý gól v NHL strelil Logan Stankoven, ktorý pridal aj jednu asistenciu. Útočník Stars, ktorý má slovenské korene, odohral svoj iba druhý zápas v profilige. Jeho prastarí rodičia sa narodili v Liptovských Revúcach, odkiaľ emigrovali do Kanady.

"Vieme, že teraz sú dôležité všetky zápasy. Do konca sezóny záleží na každom z nich. Dnes máme dôležité dva body a musíme získať ďalšie proti Detroitu," opísal situáciu tímu ohľadom bojov o play off Horvat. "Ostrovanom" patrí v Metropolitnej divízii šieste miesto so stratou päť bodov na tretiu Philadelphiu, v porovnaní s ktorou majú zápas k dobru.

Tatar nastúpil opäť vo štvrtom útoku Seattlu, odohral 10:42 minút a vyslal jednu strelu na bránku. Svoje bodové suchoty natiahol na sedem zápasov. V drese Bruins strelil David Pastrňák dva góly, ku ktorým pridal aj jednu asistenciu. Český krídelník dosiahol jubilejný 700. bod v profiligovej kariére. V rozstrele podržal domácich brankár Philipp Grubauer, ktorý zneškodnil všetky tri pokusy súpera.

"Chytal solídne počas celého zápasu. Naozaj solídne, v správnom čase vytiahol dôležité zákroky a chytil všetky tri nájazdy. Myslím si, že sme od neho ani nemohli žiadať viac," povedal tréner domácich Dave Hakstol pre oficiálnu webstránku NHL.

NHL - výsledky:

Washington Capitals - Ottawa Senators 6:3 (4:2, 2:1, 0:0)
Góly: 7. Protas (Mantha, McMichael), 9. Carlson (Strome), 19. Pacioretty (Sgarbossa, McMichael), 19. Malenstyn (Protas, Aube-Kubel), 22. Lapierre (Malenstyn, Bear), 31. Lapierre (Mantha, Bear) – 11. Batherson (Tkachuk, Pinto), 13. Pinto (Hamonic, Tkachuk), 22. Tkachuk (Tarasenko, Pinto). Brankári: Kuemper - Forsberg (21. Korpisalo), strely na bránku: 20:21

Dallas Stars - New York Islanders 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 28. Duchene (Harley, Stankoven), 39. Stankoven (Johnston) – 16. Pulock (Holmström, Cizikas), 36. MacLean (Engvall, Pulock), 63. Horvat (Barzal, Reilly). Brankári: Wedgewood - Sorokin, strely na bránku: 32:28

Edmonton Oilers - Los Angeles Kings 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 20. Hyman (McDavid), 36. Draisaitl (Bouchard, Nugent-Hopkins), 42. Bouchard (Draisaitl, McDavid), 57. Nugent-Hopkins (Brown, Janmark) – 7. Moore (Byfield, Englund), 28. Laferriere (Kopitar, Roy). Brankári: Skinner - Rittich, strely na bránku: 31:40

Seattle Kraken - Boston Bruins 4:3 pp a sn (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 25. Eberle, 46. Dunn (Burakovsky, Gourde), 55. Bjorkstrand (Borgen, Wennberg), rozh. nájazd Yamamoto – 6. Pastrňák (Shattenkirk, Boqvist), 38. Pastrňák (Zacha, McAvoy), 58. Coyle (Pastrňák, Marchand). Brankári: Grubauer - Ullmark, strely na bránku: 27:32

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11

Viac o téme: Washington Capitals NHL New York Islanders Tomáš Tatar Boston Bruins Ottawa Senators Dallas Stars Edmonton Oilers Los Angeles Kings Martin Fehérváry Seattle Kraken Logan Stankoven