VIDEO Veľká dráma na MS mladíkov: Súboj Česka so Švédskom rozhodli až nájazdy

Českí hokejoví mladíci do 18 rokovČeskí hokejoví mladíci do 18 rokov Zdroj: Profimedia

VANTAA - Česká hokejová osemnástka vyhrala na majstrovstvách sveta vo fínskom meste Vantaa nad Švédskom 3:2 po samostatných nájazdoch a pripísala si druhú výhru z troch zápasov.

Zverenci trénera Davida Čermáka síce stratili dvojgólový náskok, no v rozstrele sa radovali vďaka víťaznému gólu Adama Titlbacha. Posledný duel v základnej B-skupine ich čaká v pondelok od 14.00 proti Kazachstanu.

V 13. minúte sa Česi v presilovej hre pri Eliassonovom vylúčení síce radovali z gólu, ale predčasne. Poletín pri dorážke dostal puk do bránky korčuľou a rozhodcovia Burzminski a Druseiks podľa videa ponechali bezgólový stav.

Pri ďalšom Eliassonovom treste v čase 25:58 už sa český tím dočkal vedenia. Strelou z ľavého kruhu otvoril skóre Sikora. V 33. minúte v prečíslení ponúkol Titlbach puk Jechovi, ktorý z pozície medzi kruhmi zvýšil na 2:0.

Vzápätí mal veľkú možnosť znížiť po Walleniusovej prihrávke Sterner, no Milota sa stihol presunúť a zasiahol ľavým betónom. Ďalšie šance nepremenili Fernström a Zetterberg, ale 28 sekúnd pred koncom druhej tretiny už skorigoval stav Eklund, ktorý zblízka premenil Lindbergovu prihrávku.

V čase 48:32 bol Curran faulovaný v úniku, ale nariadené trestné strieľanie Benák nepremenil. Švédi sa dočkali vyrovnania v 54. minúte pri Mrtkovom vylúčení, keď sa po Zetterbergovom pase trafil z pravého kruhu k bližšej tyči Eriksson.

V predĺžení mal najväčšiu šancu Benák, ale švédsky gólman zasiahol. V nájazdoch sa presadili všetci traja českí exekútori Sikora, Titlbach a Benák, za Severanov uspel zo štyroch len Eriksson.

V B-skupine potvrdili svoju dominanciu Kanaďania, triumfovali nad Švajčiarskom 8:1 a bez straty body sú na čele tabuľky.

B-skupina /Vantaa/:

Švédsko - Česko 2:3 pp a sn (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 40. Eklund, 54. Eriksson - 26. Síkora, 33. Jecho, rozh. nájazd: Titlbach

Kanada - Švajčiarsko 8:1 (0:0, 7:1, 1:0)
Góly: 23. Aitcheson, 26. McKenna, 27. Vanacker, 35., 40. a 58. Martone, 36. Ritchie, 37. Iginla, 40. Martone – 23. Körbler