Slováci na šesťdňovej s veľkou smolou

Štefan SvitkoŠtefan Svitko Zdroj: SITA

FIGUEIRA DA FOZ - Druhý súťažný deň 84. ročníka medzinárodnej motocyklovej súťaže ISDE v portugalskom Figueira da Foz priniesol slovenským jazdcom smolu - sklamala ich technika.

Štefan Svitko z klubového tímu Haviar KTM Team Slovakia si hneď v prvom teste poškodil spojku. Motocykel sa podarilo dopraviť do servisu, kde sa okamžite začalo s opravou, aby mohol tzv. "reštartovať" a postaviť sa na štart stredajšieho tretieho súťažného dňa. Technika zradila i Juraja Dozsu, jazdca klubového družstva Magic Liptov Slovakia Team, ktorému vypovedal službu chladič. "Čakáme, či sa mu podarilo v stanovenom čase odovzdať motocykel do depa a nestratiť tým šancu pokračovať taktiež po reštarte v súťaži," informovala Tatiana Kašlíková.

 

Smola neobišla ani slovenský juniorský Trophy Team. Najlepší z družstva Robert Kapajčík po páde najskôr ohol riadítka, tie nevydržali záťaž a musel ich vymeniť. Kapajčíkov utorkový výsledok sa bude škrtať, ale je to na úkor prípravy motocykla do ďalších súťažných dní. Ostatní jazdci juniorského výberu zajazdili v utorok celkom dobre, aj keď sa nevyhli pádom.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy